Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lizin C kapszulát ajánlottak...

Lizin C kapszulát ajánlottak a patikában HPV-vírusra, de kiderült miután megvettem, hogy herpesz-vírusra meg megfázásra szokták használni, most akkor hatástalan?

Figyelt kérdés
Kondilómára műtöttek és most megint kijött így ecsetelnem kell. Isoprinosint szedtem,de szüneteltetni kell annak a szedését egy ideig. Gondoltam hogy addig elkezdek egy másik immunerősítő kúrát. Mondtam a patikusnak,hogy HPV szemölcseim voltak, van-e olyan immunerősítő, valami ami a vírusok ellen jó. Erre kihozza ezt a Lizin C-t,hogy ez jó lesz rá. Nem volt hozzá betegtájékoztató, jó hittem neki.Aztán neten megnézem hogy mi is ez,erre az van ráírva,hogy herpesz vírusra jó. Most én ezzel mit kezdjek? Életemben nem volt herpeszem. Ráadásul még drága is volt. Majd szétrobbanok. :( Egyáltalán immunerősítő ez? Vagy ne is szedjem be? Mit tanácsoltok?

2017. jún. 28. 12:19
 1/1 anonim válasza:
100%

A lizin (esszenciális aminosav) gátolja azoknak a fehérjebontó enzimeknek a működését, amelyeket bizonyos vírusok (pl. HPV) termeltetnek a sejttel, a kötőszövet feloldása érdekében. A vírus így nem tud terjedni környezetében.


A lizint - hatásának fokozása érdekében - érdemes C vitaminnal együtt alkalmazni, ez ugyanis erősíti a kötőszövetet.

2018. febr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!