Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergia - az nagy baj, ha...

Allergia - az nagy baj, ha évente kb 4 hónapon át steroidot szedek?

Figyelt kérdés

Az a baj h olyan brutális a pollenallergiám, hogy semmilyen antihisztamin nem fogja meg, és már sokszor veszélyes helyzetek is kialakultak, pl nem tudtam lélegezni vagy csak nehezen mert a gégém is bedagadt stb.


Így aztán kb júliustól novemberig (az első fagyig) csak steroidon tudok élni, mert különben teljesen kész vagyok. Végül is nem nagy napi dózis (4-8 mg/die), de akkor is ... Ez hosszú távon, pl 5-10 év alatt lerombolhatja annyira a szervezetemet h valami komolyabb baj lesz?


2017. júl. 6. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat kellemetlen késői mellékhatásokat. Pl. idős korban a szürkehályog kialakulásának esélye azoknál, akik rendszeresen szedtek szteroidot.
2017. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de jó... köszi

én olyanokat hallottam h cukrot felborítja meg osteoporosis, csak azt nem tudom h mégis milyen dózistól és időtartamtól tudnak ezek kialakulni.

2017. júl. 7. 07:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, csontritkulás is a lehetséges mellékhatások között van, meg még lehet több minden. Ez a lehet azt jelenti, hogy egyéntől függ, hogy milyen adagtól mi alakul ki, ezért arra senki nem fog neked tudni válaszolni, hogy nálad milyen adagtól milyen késői mellékhatás várható.

Aki a szteroidot felírta, gondolom tájékoztatott, hogy mik az előnyei és a hátrányai a kezelésnek. Allergológusnál voltál?

2017. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
dehogy tájékoztatott. magyarországon vagyunk ugye ... persze alleregológusnál is, immunológusnál is, aztán mindegyik secperc alatt lezavart, felírta a tonna ezt-azt és kész. a futószalagon jutott rám kb 2 perc, miután vártam eleve 4 hónapot h bekerüljek hozzá. gondolhatod, mennyire "alaposan" tájékoztatott...
2017. júl. 8. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!