Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a reggeli megfelelő, vagy...

Ez a reggeli megfelelő, vagy hiányzik belőle valami fontos?

Figyelt kérdés

Házi szilvalekváros sajtos fehér zsemle melegszendvicssütőben elkészítve,

házilag készített gyümölcsös joghurt

(natúr joghurt + termelőtől vett akácméz + házi meggybefőtt),

kis kupac reszelt sárgarépa,

és egy banán.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2017. márc. 22. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Sok a cukor. En teljes kiorlesu zsemlere valtanek, valamint kihagynam a lekvart, es a joghurtbol a mezet.
2017. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hát igen, csak méz nélkül savanyú :D Aztán úgy voltam, hogy így biztos jobb, hogy legalább nem a boltit veszem, hanem én rakom bele a cuccokat, amik tudom honnan jönek (és az íze meg tényleg ugyanolyan jó, mint a boltié, sőt)


Igen, a teljes kiörlésűvel egyetértek :( Csak most nem volt itthon és próbáltam az itthoni cuccokkal gazdálkodni.


Egyébként az mennyire igaz, hogy édeset nem is lenne szabad reggelizni?

Valahol valami olyasmit olvastam, hogy édeset zért nem jó enni reggel, mert hirtelen megterheli az inzulint stb. (annyira nem értek a témához)

2017. márc. 22. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem jó reggel cukrosat enni, mert hamar felpörögsz tőle, 1-2 óráig fitt vagy, utána pedig hirtelen megzuhansz. Ha szalámit, sajtot ennél, az lassabban szívódik fel, és kitart ebédig az energia. Leegyszerűsítve ennyi.
2017. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez így szerintem túl sok cukrot és kevés fehérjét tartalmaz. Gondolom, a befőtt, lekvár is cukorral készült.

Én kb. így enném: tk. zsemle sok sajttal, mellé reszelt répa, esetleg 1-2 főtt tojás. Natúr joghurt banánnal turmixolva, pár szem (fagyasztott) meggyel.

2017. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez úgy szar ahogy van :) gyakorlatilag minden hasznos tápanyag hiányzik belőle!


Szilvalekvár -cukros és a főzés miatt 0 vitamintartalmú. Tehát tömény cukor

Fehér zsemle; tömény cukor

Sajt:sok telített zsír felesleges, egy kevés fehérje van benne az az egyetlen jó tulajdonsága


Natúr joghurt - jó, van benne fehérje és nem túl zsíros

Akácméz- tömény cukor

Meggybefőtt- tömény cukor, 0 vitamintartalom


Sárgarépa és banán jók.


Ami hiányzik- rostok (zöldségek, tk cuccok) hasznos telítetlen zsírsavak (növényi zsiradékok), vitaminok (zöldségek), jó összetett szénhidrátok (zöldségek és tk cuccok).


Te összességében pedig némi fehérjét ettél haszontalan zsírokkal és rengeteg cukorral és minimális vitamintartalommal.


Mivel a szervezet elsődleges enetgiaforrása az összetett szénhidràtok, ajánlatos azokban gazdag reggelit enni. Nem pedig egyszerű szénhidrátokat azaz cukrokat.

2017. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!