Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertozott lettem?

HIV fertozott lettem?

Figyelt kérdés

Kellemetlen kerdes, de fel kell tegyem, mert nen hagy nyugodni.

A minap egy buli soran osszemelegedtem egy sraccal, aki biszexualis. Csokoloztunk , es oralisan kielegitettem. Nem kerult belem ondo. Azota azon kattogok, hogy mivel biszex, es voltak mar ferfi kalandjai, mi van, ha elkaptam tole valamit? Megkerdeztem, azt mondta, juniusban volt szuresen, es rendszeresen jar egyebkent.

Elkaphattam valamit? Nagyon felek. Nem merek elmenni tesztre.



2017. aug. 28. 08:57
1 2
 1/16 anonim válasza:
37%
Sosem ertettem hogy nem kivanhat valaki egy not. srsly
2017. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért utólag gondolkozol? Én egy ilyet bottal se...
2017. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Szia. Orális szex útján a HIV nagyon ritkán terjed, és akkor is csak úgy, ha neked van egy nyílt seb a szádban, ő pedig a szádba élvez. Továbbá, hozzátenném, hogy még a melegek között sem olyan gyakori a HIV Magyarországon (összesen él kb. 5-6 ezer ember ezzel a betegséggel idehaza), tehát gyakorlatilag alig van esélyed, hogy elkaphass valamit. Természetesen biztosra csak egy szűréssel tudsz menni (vannak anonim HIV szűrő központok, sőt, olyan is van, ahol gyorsteszttel szűrnek, ami 20 perc alatt hoz eredményt), de legalább 2-4 hetet várnod kell, mert addig nem mutat eredményt.
2017. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért félnék. A rizikócsoport idehaza pont a homo és bi. Azért mert azt mondja, akkor el is hiszed? Ha a tesztjét mutatja, akkor talán, de az is csak az 1 hónappal előtti állapotot mutatja...
2017. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Előző! Rizikócsoport az intravénás droghasználó is. De attól függetlenül, Magyarországon ma az egész népesség kb. 0,006%-a fertőzött. Elég kicsi az arány, még a melegek körében is.
2017. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5.Soha nem zárhatod ki, hogy ő ne lenne az. Persze könnyebb a velem ez nem történhet meg dolgot mantràzni. Ha egyszer is rossz emberrel találkozol, már megvan a baj. Szlávik dr.tudna erről mesélni. Engem nem nyugtatni meg, hogy kevés van. ÉS abból a kevesből is csak a fele tud az állapotáról...
2017. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pedig másképp nem fog kiderülni, csak teszttel. Egyébként más betegséget is elkaphattál, de lehet, megúsztad.
2017. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem lombikhoz kellett a HIV teszt, 10 napot ígértek, de egy hét után már megvolt az eredmény.
2017. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de én azért csináltatnék egy tesztet.
2017. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menj el tesztre, attól nem kell félni. Konzultálj hozzáértő tanácsadóval a problémádról, ő meg fogja mondani mikor menj a vizsgálatra. Ha kétség van benned a fertőzést illetően akkor még egyre figyelj, ne fertőzz meg másokat! A HIV vírus-t átadni legkönnyebben az első hónapokban lehet.
2017. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!