Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rettegek a tudattól, hogy HIV...

Rettegek a tudattól, hogy HIV fertőzött lettem. Hogyan tudom kideríteni mihamarabb az igazságot? Volt valakinek hozzám hasonló esete?

Figyelt kérdés

Védekezés nélküli alkalmi orális szexben volt részem 9 hete. Az elmúlt pár napban magas lázam (közel 40°C) volt. Teljesen le voltam gyengülve, alig ettem de a magas láz miatt rengetegett izzadtam. Ezek mellé extrém fájdalmas torokgyulladás párosult, a manduláim még most is tüszősek és nagyon megduzzadtak a nyaki nyirokcsomók is. Ezek a tünetek 3 napig voltak meg, azóta lefutóban vannak.

Nem pont erre a betegségre kerestem, de hidegzuhanyként ért a felismerés, hogy érintett lehetek a dologban. Két napja azóta produkálom az éjjeli izzadást is. Vagy placebo, vagy tényleg HIV. Már bejelentkeztem egy tesztre.

A korrekt válaszokat előre is köszönöm, trollok lehetőleg kíméljenek, így is elég nyomorultul érzem magam.



2017. aug. 13. 00:22
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Szerintem a HÍV tünetei nem jelentkeznek ilyen hamar! Valami más bacit nyelhettél be!
2017. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Valahol azt írják 2-6 valahol 4-8 hét. Nekem 9 hete volt a kérdéses esemény.
2017. aug. 13. 00:28
 3/50 anonim ***** válasza:
52%
Adj vért! Ha aidses vagy szólnak, ha nem, akkor meg jótékonykodtál.
2017. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
És azonnal szólhatnak is ha baj van?
2017. aug. 13. 00:38
 5/50 anonim ***** válasza:
Én 1-2 napon belül kapok SMS-t hogy a véremet megkapta egy kórház, úgyhogy gondolom igen...
2017. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Nagyon ki vagyok idegileg, teljesen a hatalmába kerített a rettegés. Eddig még hasmenésem nem volt, de lehet az is előjön. Ha nem mástól, az idegtől akkor.
2017. aug. 13. 00:45
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Ne vért adj, menj el szűrésre! Amúgy oral szextől nem lehetsz HIV+

Még sosem hallottam ilyesmiről, de ha te vagy az első, akkor a szex után 21 nappal irány a szűrés!

2017. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
A héten mindenképp megyek szűrésre. Őszintén remélem, hogy igazad van! Nehezen bírom ezt a terhet.
2017. aug. 13. 18:57
 9/50 anonim ***** válasza:
Most sokan vannak akiknek tüszös mandulagyulladàsa van
2017. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
Hát ezen ne parázz, én egy éve nem voltam senkivel és az utóbbi két hétben, valószínű az időjárásváltozás miatt, éjszaka én is izzadok. A hiv tünetei 2-6 héttel jelentkeznek a paciensek 80%-ban, de van olyan akinek semmilyen tünete nincs. De általában ez egy immunválasz a vírus szervezetbe kerülésére. Ahogy influenza és egyéb vírusoknál is. Csak azoknak nincs tünete, akiknek piszok erős az immunrendszere. Orális szexnél az átvitel esélye 1:100000, még akkor is , ha pici seb van a szádban és a párod hiv pozitív. Ez a vírus a szádban nem tud megtelepedni, hol szaporodni, ez az oka, a többi helyen viszont igen. A világon orálisan minimális ember fertőződött meg. De Magyarországon a Szent László kórházban Szlávik doktor úr 1 beteggel találkozott csak, aki azt állította, hogy így fertőződött meg.
2017. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!