Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet-e a cukorbetegség...

Lehet-e a cukorbetegség kiváltója egy oltás?

Figyelt kérdés

tavaly a nagy "h1n1 lázban" én is beoltattam magam és rá pár napra általános rosszullét fogott el, de azt gondoltam majd kifekszem, de 5 nappal később kórházba küldött a háziorvos (állítólag 50 körüli cukorral). Azóta cukorbeteg vagyok. A családban soha senki nem volt az és nem vagyok sem idős, sem épp kisgyermek. Az érdekelne, hogy ez ráfogható e az oltásra? Bár a doki nagyon tiltakozott ellene, ő sem tudta konkrétan a szemembe mondani , hogy pontosan mitől is lettem beteg..

+ az oltás hatása elmúlik-e és ha igen a betegség kikezelhető lesz e avagy hagyjam az egészet?


2010. máj. 26. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

az oltásnak semmi köze a cukorbetegségedhez...valószínűleg az oltás miatti rosszullét volt a mázlid, hogy megvizsgáltak és kiderült



a cukorbetegségre van öröklött hajlam...amúgy mekkora túlsúlyod volt, mikor kiderült?

2010. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajna ezt senki nem tudja megmondani neked.. okozott érdekes dolgokat ez a h1n1 oltás.De az is megeshet,hogy véletlen egybeesés.Táplálkozásod milyen volt előtte?
2010. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
18 éves vtam és alig 60 kg . ezt nem nevezném túlsúlynak
2010. máj. 26. 10:30
 4/10 A kérdező kommentje:
az étkezésem .. hát vékony alkatom van mivel amugy nagy étvágyam van mégis rengeteget sportolok. édesszájú vagyok/voltam
2010. máj. 26. 10:31
 5/10 anonim ***** válasza:

édesszájú vagyok/voltam


Nem lehet ez a kiváltó oka?

2010. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem tudom. pontosabban nem tudom (v nem akarom) elhinni hogy ez lehetne. az esetem egyébként nem egyedi akkortájt többekkről is lehetett hallani, akik így jártak
2010. máj. 26. 10:38
 7/10 A kérdező kommentje:
légyeg a lényeg hogy az amugy általánostól pozitív irányban eltérő cukorbevitelemet mindig jól le is mozogtam minden nap.. szóval ezek miatt merült fel a gyanú
2010. máj. 26. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyes típusú cukorbetegség ilyen korban is előjöhet. Nekem is volt egy osztálytársam, aki 18 éves korában lett az (azaz akkor derült ki), pedig akkor még nem volt oltás.


Amúgy amikor kiderült, hogy cukorbeteg vagy (vagyis az oltás után 5 nappal), akkor jó esetben a kórházban HbA1c-t is néztek, és az 3 hónapra visszamenőleg mutatja az átlagos vércukorszintet!!!

Vagyis, ha az oltástól lettél volna cukorbeteg, akkor a HbA1c-dnek közel normálisnak kellett volna lennie.

De a fruktózamin is 3 hétre visszamenőleg mutatja a vércukorszintet.


Kotord elő a laborpapírjaidat az első vérvételedről és ezeket nézd meg, ha normálisak, akkor az oltás lehet a ludas, de ha magasak, akkor minimum 3 hónappal ill. héttel az oltás előtt már cukorbeteg voltál...

2010. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy 50 körüli cukor nehezen tud kialakulni 5 nap alatt, ha az illető egészséges volt megelőzőleg. Mert ehhez gyakorlatilag olyan mértékű hasnyálmirigy "leállás" kellene, ami csak akut pancreatitisben fordul elő, de akkor több hónapot kórházban töltöttél volna, mert ez nagyon súlyos betegség.
2010. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

szervusz. bőrgyógyász küldött el vérvételre és a reggeli vérképem alapján : előkotortam. a hba1c normális 5,6% volt , a glukóz 27 vt (nem 50 ezt énis nehezen hittem el) aztán van sok helyen eltérés pozitív és negatív irányba is például triglicerid + , hematokrit és haemoglobin - . és van itt egy érdekesség: glukóz reggeli vizeletből, aminek normálértéke 0,06 - 0,83 . na nekem itt 400 szerepel :S

(a vérvétel utáni hétvégén pont vmi ünnepség volt ahol jó sokat ettem lehet h ekkor még magasabb lett a cukrom nem tudom, csak ezután kerültem kórházba)

2010. máj. 26. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!