Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki megírná, hogy melyik...

Valaki megírná, hogy melyik fajta az a C vitamin, és mennyi az az adag amire tényleg szüksége van a szervezetnek, maximálisan hatásos, és lassan szívódik fel?

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne csak a C vitamint szedd, mert a D3 vitamin pont olyan fontos!! Amerikai oldalakon olvastam olyat is, hogy konkrétan a rákos sejteket öli. A D3 a Jutavitnak van jó minőségű, ami cseppekben van. A megfelelő sejtműködéshez szükséges.
2017. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom jól olvastam e,de csak bőrrákra hatásos a D3 vitamin.
2017. szept. 14. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Apukámnak például hólyagdaganatra is jó volt! Itta a táplálékkiegészítőt emelt dózisban (napi 4 tasak) és 12-15 ezer NE a D3 vitaminból... 3 hét múlva ment műtétre; bevezették a katétert, ment a kamera és közölte az orvos, hogy eltűnt a piros folt...

Tudom most a 12.000NE-re mondják sokan, hogy zsírban oldódó és felhalmozódik.. orvossal ellenőriztettük és azt mondta, hogy ha napi 100ezer fél éven keresztül lenne fogyasztva, akkor lehetne túladagolni...

Szóval minden felnőttnek kellene szednie napi 6-8 ezret, akkor az tökéletes lenne megelőzésre.

2017. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A D3 vitaminnal kapcsolatban annyit szeretnék hozzátenni az eddig elhangzottakhoz, hogy egy strandon napos helyen töltött nap közben 50ezer-100ezer NE D3 vitamin képződik a bőrünkben a napsütés hatására. Sosem hallottam még, hogy valaki több hetes napos helyen eltöltött nyaralás során D hypervitaminózist kapott volna. Pedig ugye millió egységnyi D3 vitamin képződött benne. Szépen elraktározódik, és kopik kifele, és majd tavasszal már D vitamin hiányos lesz, ha nem kezdi el tavasszal pótolni. Én is átlagban 2000 NE D3 vitamint szedek nap mint nap.


És hogy a kérdező kérdésére is válaszoljak, állítólag 100 mg alatt van a napi szükséglet. De már Szentgyörgyi is azt mondta, hogy a szervezetünk korábban hozzászokott ahhoz, hogy dúskáljunk belőle. Ő maga 4-5 ezer mg C vitamint fogyasztott. Én naponta egy-két 500mg-os retardot kapok be. A felesleget úgy is kipisiljük.

Elvileg és gyakorlatilag a növényekből kivont és a mesterségesen előállított is ugyanazt a biológiailag hatásos optikai izomert tartalmazza. Esetleg a növényekből kivont (baromi drága) vitaminban vannak olyan gyümölcssavak és flavonoidok, amelyek a felszívódását és hasznosulását segítik.

2017. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!