Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elviselhetetlenül fáj a...

Elviselhetetlenül fáj a torkom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem bírok aludni, nyelni. Öblögettem, gargarizáltam Corsodyl oldattal, ettem mézet, de semmi.
2017. szept. 25. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
be kell venni 50 mg Cataflam dolo-t. Ez 2 db recept nélkül kapható 25 mg-os tablettát jelent.
2017. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz még ma.
2017. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az kilőve, nem engedik meg, hogy hiányozzak.
2017. szept. 26. 08:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is este kezdett fájni a torkom,éjjel még rosszabb lett,alig aludtam.Langyos sós vízzel gargalizáltam többször is,Glycosepttel beecseteltem,de egyre rosszabb.Alig tudok nyelni.Nagyon csúnya gyulladt,piros és a jobb oldali mandulám is meg van duzzadva.A hátsó garatfal hólyagos,erezett.A gégészetre sajnos csak 3 órára kaptam időpontot.Te is menj el a gégészetre még ma!Csináltam képet a torkomról,nézd meg nekem ilyen,nagyon ronda:

[link]

[link]

[link]

Mutass képet te is.

2017. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tüneti kezelés:

Valami fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő (paracetamol, pl coldrex pont jó erre, de lehet cataflam is)

torokfertőtlenítés (stgrepsils vagy hasonló)

sok folyadék.


pár nap, és átmegy rajtad. ha mégsem, akkor kell csak antibiotikum.

2017. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól még elmehetsz orvoshoz ha nem akarsz táppénzre menni, ha ennyire fáj, akkor biztos gyógyszer kell rá, tehát menj el a háziorvoshoz, vagy gégészetre.
2017. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mára sokkal rosszabb lett, éreztem este, hogy nagyon rosszul vagyok. Konkrétan belázasodtam, elfújtam egy 200-as zsepit a suliban, ez halál komoly.

Most értem haza, szóval dokihoz nem tudtam menni. De milyen jó, hogy ott voltam...

2017. szept. 26. 17:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Voltam gégészeten,reggel megírom mi volt.A torkom egyre rosszabb!
2017. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát alaposan megtúrkáltak a gégészeten,kellemetlen volt és soká tartott,mert öklendeztem.Garatgyulladást állapítottak meg,de szerencsére a manduláimmal nincs baj.Tükörrel lenézett a gégémbe is.Kicsit hurutosak a hangszálaim,de amúgy a gégém rendben van.Írtak fel gyógyszert meg toroköblítőt és hétfőn kell visszamennem.Éjjel már tudtam aludni,nem fáj annyira,de nyelésnél még nagyon érzékeny.

Most néztem meg a torkom a tükörben,még mindig nagyon piros.Kerülni kell a hideg,erős,csípős,szénsavas dolgokat,mondta a doktornő.

Te hogy vagy,fáj még a torkod?Milyen most?A manduláid megvannak?Ha nem múlik mindenképpen menj el a gégészetre,lehet gyógyszer kell.Ne hanyagold el mert elhúzódik.Nekem így alakult ki a krónikus garatgyulladás.

2017. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabbul vagyok, nagyon magas a lázam, de nem engedik meg, hogy itthon maradjak...
2017. szept. 27. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!