Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Legyőzheti rövid időn belül...

Legyőzheti rövid időn belül az adrenalin a fertőzést?

Figyelt kérdés
Ma kaptam el valami hányásos hasmenést. Kúrálom magam,pihenek, viszont vasárnap lesz egy túra , aminre elmennék. (Egy lány is ott lesz, aki szimpatikus...csak hogy ne legyen egyszerű :)) Izgatott vagyok, hogy milyen lesz a túra. De ha nem leszek jobban, akkor kénytelen vagyok itthon maradni.
2017. dec. 1. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy félig gyomor-bélrendszeri emésztőszervi fertőzéssel túrázni menni nem bölcs dolog. A lány előtt is ciki lenne, ha folyton a bokorba járnál. Sajnos ilyenkor az adrenalin nem segít, csak az idő és a pihenés.
2017. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fertőzést a szervezeted, vagy gyógyszer győzi le.

Amúgy 3-4 nap kell egy hányós-hasmenéses vírusnak, mire legyőzi a szervezet. Ha bakteriális eredetű a fertőzés, akkor több idő is kellhet.

Szóval a vasárnapi túrát szerintem felejtsd el akkor is, ha nem fogsz már hányni, illetőleg nem megy a hasad, mivel egy ilyen betegség nagyon leterheli a szervezetet, aminek pedig pihenésre van szüksége, nem túrázásra.

Diétázni kell (háztartási keksz, ropi, pirítós, párolt rizs, főtt krumpli), sok folyadék (ha lehet, akkor hideg, szénsavas legyen és kortyolgatva, nem egyszerre lehúzva, vagy valamilyen tea) és probiotikum. Tejet, tejterméket pedig kerülni kell.

2017. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. dec. 1. 18:23
 4/6 A kérdező kommentje:
A pálinka meg a kamilla tea meghozta a eredményt: sikerült helyre jönnöm, így holnap bátran nekivágok a túrának! Szép napot mindenkinek! :)
2017. dec. 2. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A pálinka :D Meggyógyultál, vagy csak már nem érdekel?

A hülyeséget félretéve jó túrázást és szép időt kívánok!

2017. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! Izgatottság legyőzte a hasmenést :D Jó tura volt ;)
2017. dec. 4. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!