Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Két hónap után ugyanazt az...

Két hónap után ugyanazt az antibiotimumot adhatja az orvos?

Figyelt kérdés

Október 20. körűl volt egy hörghurutom amire levofloxacin 500 mg-ot adott. Meggyógyultam.

Ma is hörghurutos betegséggel mentem el az orvoshoz és gondolkodott mit írjon fel,látta a gépben mit szedtem két hónapja és kérdezte,hogy a levofloxacin jó volt októberben,én mondtam,hogy jó,mert elmúlt tőle a hörghurut. Erre azt mondta,hogy akkor most is azt írja ki és azt szedjem.


Nemrég édesanyám egyik orvos ismerősével beszélt és ő meg azt mondta,hogy ha két hónapja levofloxacint szedtem,most miért nem mást írt ki,ugyanis megszokta a szervezetem,nem fog most meggyógyítani.


Erre telefonáltam az előbb az ügyeletes orvosnak aki vizsgált délután,még most is ő volt ott és mondta,hogy ha két hete szedtem volna akkor biztos most nem azt írta volna fel,de két hónap alatt teljesen kiürűlt a szervezetemből és nyugodtan szedjem azt.


Én egyébként két hónapja szedtem a levofloxacint és azelőtt nem emlékszem. Miért szokta volna meg a szervezetem. Azóta két hónap eltelt,ma kezdtem el megint ugyanazt szedni.


Szerintetek hatni fog,elpusztítja a kórokozókat?


Már így nem is tudom kinek higyjek,az ügyeletesnek akinél voltam vagy anyukám ismerősének?

Mind a kettő háziorvos,de két külön véleményük van.


Szedjem két hónap után ugyanazt vagy holnap irassak ki mást?



2017. dec. 26. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok alt. egy het alatt urulnek ki a szervezetbol. Az sem teljesen igaz h megszokja a szervezeted ink a bakteriumk valik rezisztensse a gyogyszerrel szemben. Szedd be nyugodtan bajod nem lesz tole. Ha pedig nem hat rendesen eleg akkor masikat feliratni.
2017. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!