Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha belegondoltok, szerintetek...

Ha belegondoltok, szerintetek nem gusztustalan kivenni a pénztáros által piszkos, pénzes kézzel összefogdosott csomagolásból az ételt, majd ugyanazzal a kézzel nekiállni enni?

Figyelt kérdés
Pl. felvágott, kenyér, sajt. Vagy akár dobozos sörből vagy energiaitalból inni, amit ugye szintén bárki összefogdoshatott.

2018. jan. 20. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a kenyeret kiteszem otthon általában saját zacskóba, nem a boltiban tartom. A konzervek, sörösdoboz tetejét pedig mindig lemosom, mielőtt kibontom. Egyéb ételeknél is figyelek arra, hogy felnyitás után a csomagolás külső felülete ne érintkezzen a benne lévő sajttal, felvágottal. Szóval amennyire lehet, azért szoktam vigyázni, de nyilván nem lehet evés közben százszor kezet mosni. Így is megkapom rokonoktól időnként, hogy már túl nagy feneket kerítek a dolognak...
2018. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen. A másik zacskóba rakáson én is gondolkozom, de "félek", hogy mit szólna hozzá a barátom. Egy ideje már nem is eszem ilyesmit inkább... Rám is furán néznek sokszor, pedig, ha belegondolnának, szerintem logikus, hogy nem a 100. ember által adott, aprópénzes kézzel egyen az ember.
2018. jan. 20. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem a pénztáros keze miatt irtózom. Az enyém ugyanolyan pénzes, koszos, mire kiérek egy boltból, és én is fogdosom hazáig végig a vásárolt cuccokat. Hanem amiatt, amit nem látsz. A raktárban elképzelni sem tudom, de nem is akarom inkább, hogy mekkora mocsokban, rágcsálók között stb. tárolhatják sokszor a termékeket...
2018. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kombinálom túl, mert akkor fürödni se mennék, nyel az ember a medencében is némi vizet, s abban is mi lehet... Ha alaposan elesünk, bármi a szánkba kerülhet az út porából...


Attól még megértem, ha igyekszel minél tisztább dolgokat enni, én tuti nem néznék rád furán, ha átpakolnád a dolgokat, még ha nekem soha eszembe se jutott. De itt macskák is vannak, por is száll, immunrendszerem is jó... Ezután sem fogok ezzel foglalkozni. Még ha teljesen logikus dolgokat is mondasz...

2018. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-2 Tesco raktárában, pékségében voltam már, egyáltalán nem láttam gusztustalan dolgokat szerencsére.


Nekem is van macskám, de szerintem az évek alatt már "összeszoktunk" annyira, hogy ne tudjon nekem semmit átadni (meg én se neki :) ) úgyhogy tőle egyáltalán nem irtózom, együtt is szoktam aludni vele. Viszont az idegen emberek által összefogdosott dolgoktól annál inkább.

2018. jan. 21. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!