Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet hogy nem kaptam...

Hogyan lehet hogy nem kaptam el a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok,gyerekkoromban nem kaptam el es most amikor a szilveszteri bulin az egyik lanyban mar lappangott a baranyhimlo,akkor teljesen biztos voltam benne hogy most en is elkapom.De mar ennek 1 honapja es semmi pedig kozel volt hozzam orakon keresztul es beszelgettunk.Persze akkor o meg nem tudta hogy ö himlős,neki rá egy hetre jott ki.Gondoltam talan jobb ha most elkapom en is mert tudom hogy veszelyes felnottkorban.Szoval a kerdesem hogy ez normalis hogy en nem fertozodtem meg ez alkalommal sem?
2018. jan. 28. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem kaptam még el soha (apukám se) szóval van ilyen.

22/L

2018. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En is tobbszor ki voltam ki voltam neki teve, nem kaptam el. Aztan 22 evesen volt egy (lelkileg) nagyon-nagyon rossz idoszakom, pont akkor elkaptam meg a baranyhimlot is... Gondolom, a stressztol sokkal gyengebben funkcionalt az immunrendszerem, mint alapvetoen.
2018. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tudomásom szerint nem voltam soha bárányhimlős. Felnőttként a saját gyerekemtől sem kaptam el, pedig ugye hetekig "össze voltunk zárva"... A gyerekorvos azt mondta, hogy elképzelhető, hogy mégis volt bárányhimlőm gyerekkoromban, de olyan enyhe, hogy nem vették észre, max. pár pötty a nem annyira látható helyeken.
2018. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megfertőződhettél, csak nem lettél beteg. De azt a kitételt nem értem, hogy "Gondoltam talan jobb ha most elkapom en is mert tudom hogy veszelyes felnottkorban".


Valóban, felnőttkorban veszélyesebb a bárányhimlő. De a biológiai felnőttkorról van szó, ami durván 18 éves korban kezdődik. Szóval a bárányhimlő vírusa biztos nem tudja azt, hogy te gyereknek érzed még magad :)

Tehát miért is lenne jó, ha elkapnád a bárányhimlőt?

2018. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!