Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szeborreás dermatitis kezelése...

Slim111 kérdése:

Szeborreás dermatitis kezelése. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 23 éves srác vagyok. Már 3 éve küzdök szeborreás dermatitis betegséggel az arcomon. Először az orrom mellett keletkeztek piros foltok (mint ha nap égés lenne) nemis zavart egy ideig de utánna már bepirosodott az arcomnak a bal fele és elég durván... Gyorsan rákerestem a neten ,először azthittem hogy rosacea, ezért használtam rosacea ellen krémeket,lemosókat (Paulas Choice, Bioderma AR, Eucerin AR) ebből semmi nemvált be és reménytelen voltam elmentem bőrgyógyászhoz ahol kiderült hogy Szeborreás vagyok. Felírt egy saját készitésu krémet a patikából meg ajánlotta a Bioderma DS+ krémet. Ebből egyik se segített még egy picit se. Rá néhány napra kezdett bepirosodni az arcom másik fele is egy kicsit, tehát elmentem mégegyszer a dokihoz. Felírt szteroidos krémet amitol a kovi 2 napra tiszta vörösre begyulladt az egész fejem,tehát kuka. Már olyan szinten reménytelennek érzem magam, most probálkozok holt tengeri sós vízzel,és Aloe Vera géllel ,de úgyérzem nemsegít...ja még probáltam a La Roche-Posay Kerium DS krémet is. Valaki segítsen nekem létszi mert már kegyetlen ez a betegség, már nemtudok mit kipróbálni...

2018. febr. 7. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Segít, de fizetős.
2018. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg az Elocom krémet (van kenőcs is, de az nagyon látszik, ha bekened), ill. a Diprosalic oldatot (ez csíphet, ha nagyon ramaty állapotban van már a bőr). Mindkettő receptköteles.
2018. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz h ez nem gyogyszertari, de ha mar igy allsz, menj el egy Ilcsis kozmetikushoz, hatha tud adni valami jo kis kencet. Artani nem arthatsz vele
2018. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha probléma fennáll még, lehet Zynerit-tel is érdemes lenne próbát tenni, de kérd ki orvos véleményét.
2019. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is próbáltam La Roche-Posay meg a Bioderma cuccait, átütő sikereket nem értem el velük. Ami viszont úgy kb 100%ban beválik nekem vagy fél éve, az az, hogy ha már jó néhány napja nő az arcszörzetem és látom, hogy a növekedő szakáll alatt kezd pirosodni meg hámlani a bőr, akkor lecsapom egy jó sok pengés borotvával aztán bekenem BATRAFEN nevezetű vény nélkül kapható krémmel a piros területeket, és 2-3-4 napig tök jó minden, aztán jó eséllyel újra kell csinálni a metódust, de mióta így ezt a módszert kifejlesztettem, tök egészségesnek néz ki a bőröm. Nekem a krém működik orr környékén is.
2019. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!