Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum mellett lehet...

Antibiotikum mellett lehet NeoCitránt inni vagy egyéb gyulladásgátlót bevenni?

Figyelt kérdés

2-3 napig lappangott, kapargatott-fájdogált a torkom, néha folyt az orrom. Hétfőn elmentem az orvoshoz, hogy NeoCitránra nem javul, sőt, és levert is vagyok.

Mára pedig olyan erős, elsősorban színtelen és könnyen üríthető nátha tört rám, mint évek óta soha! Az orrom környéke vörös és fáj a sok zsepitől, a szemem piros és könnyezik és csaknem folyamatosan folyik az orrom.

Reméljük, tényleg a bakteriális fertőződés tünete ez és az antibiotikumtól múlik majd... Addig is ihatok NeoCitránt?


2018. febr. 27. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne ihatnal. C vitamin és paracetamol van csak benne.
2018. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor este iszom, mert megőrülök....
2018. febr. 27. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Konkrétan attól hogy egyszerre szeded a kettőt, nem lesz bajod, ám a NeoCitranról fontos tudni egy dolgot:

Tünetileg kezeli a problémát. Ez azt jelenti, hogy jól érzed tőle magad, de a betegségből nem segít kigyógyulni, sőt, valamelyest még lassítja is a gyógyulást. Szóval akkor érdemes használni, ha valami miatt muszáj betegen teljesíteni (munkahely, vizsga, ilyesmi, bár bakteriális fertőzés elég erős indok a táppénzre is), ha otthon lábadozol, akkor inkább bírd ki a rossz köérzetet, lehet hogy rossz, de a szervezetedet kevésbé terheled.


Az antibiotikumnál meg fontos, hogy nehogy félbehagyd, ha jobban is érzed magad, vidd végig a kúrát, különben megkockáztatod hogy rezisztens baktériumok vagyék át az addigiak szerepét.

2018. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabad félbehagyni. :)


A közérzetem majdnem mindig jó, vagy nem olyan rossz. Ha a közérzetem rossz, akkor nagyon beteg leszek. Bár hétvégén rossz volt, lám, eléggé beteg is lettem. De tegnap és ma már nem rossz.


Viszont folyamatosan folyt az orrom, amit úgy érts, hogy folyamatosan. 100-150 zsepit elhasználtam, de WC-papírt is, mert az puhább. Nagyon vörös volt az orrom és rettentően fájt már.



Ittam NeoCitránt, és hát így sokkal jobban vagyok.



Egyébként ha az embernek már bocsánat taknya-nyála összefolyik, akkor nem nagyobb a felülfertőződés veszélye, mintsem ha tüneti kezeléssel elfojtja a dolgot és kisebb lesz a gyulladás?



Nem lehet amúgy, hogy nálam a doki által diagnosztizált bacison kívül van egy sima vírusos nátha is? Sokat olvastam amúgy ezekről (de Házipatika.com meg WebBeteg oldalakon).... Színtelen jött ki rengeteg és náthatünetek.

Életemben amikor antibiotikumot szedtem, mindig kicsinálta a belemet és a gyomromat, DE legalább körülbelül másnapra jobban lettem. Most meg....

Este fogok a felénél járni.

Legalább a NeoCitrán segített, hogy ne a lyukas vízcsapra hasonlítson az orrom.

2018. febr. 28. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!