Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit kellene szednem, hogy...

Mit kellene szednem, hogy erősebb és ellenállób legyen a szervezetem?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok elég gyenege immunrendszerrel. Rengetegféle vitamint, immunerősítőt kipróbáltam, de mind hasztalan. Elég könnyen elkapok mindenfélét, amiből aztán nehezen gyógyulok ki.

2018. ápr. 12. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

BIOTECHUSA 1000mg c-vitamin napi 5x sokat segített rajtam .de én jobban szeretem a c-vitamin porokat.

És ami még sokat segített-

- a cékla Minden második nap ettem (teli van vassal és legalább nem tabletta )

-Es Jódozott sót használok!

2018. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített sokat, hogy elkezdtem rendszeresen sportolni.

Előtte minden szezonban legalább 3x meg voltam pl. fázva.

Azóta 6 év (!!!) alatt egyszer.

Nem tudom, sportolsz-e valamit rendszeresen, de ha nem, nagyon sokat segít, ha elkezded.

2018. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen szervi elégtelenséged, gyulladásod?

Eszel eleget és megfelelő minőségben?

Mozogni szoktál? Mennyi izmod és zsírod van? A túl alacsony testzsírszázalék is betegessé tesz.

Lelkileg rendben vagy? Stresszelsz?

2018. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek mind. Annyit még, hogy az ún. "barátságos bacilusok" is az immunrendszerünk fontos része. Ennek rendbentartására joghurtot, kefírt kell enni, vagy patikában kapható kész termékkel pótolni
2018. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cink, propolisz csepp.
2018. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

D-vitamin napi 2-3000 NE ilyen körülmények mellett, illetve probiotikum minimum 5 milliárdos adag naponta.


A multivitaminokból jellemzően csak a vitaminok szívódnak fel, mert az ásványi anyagokat rosszul felszívódó vegyületekben teszik beléjük (szervetlen vegyületek - oxidok, szulfátok stb.), illetve ha több ásványi anyag is van valamiben, akkor jó eséllyel akadályozzák egymás felszívódását.


Egyébként még simán "kinőheted" ezt, a serdülőkor még nem zajlott le biológiailag és érzelmileg se ilyenkor, márpedig ez utóbbi is eléggé beleszól az ilyenekbe.


D-vitamint fel tudod íratni bármilyen dokival, a Bioextra 3000 NE-ből 100 db kb. 670 Ft, tápkiegészítőben nem kapsz ennyiért. Probiotikumból a Béres probio viszonylag jó áron van, de van rengeteg készítmény, csak kevés a jó sajnos.

2018. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!