Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Condyloma perianalisan?!

Condyloma perianalisan?!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy éve vagyunk a barátommal együtt, most kijött egy condyloma plakk rajtam, főként végbél tájékon. A nőgyógyász szerint nem feltétlen szextől, mivel kifejezetten ülő tájékon van. Egy hónapja nem is szexeltünk már a tünetek előtt. Viszont annyira sok jelent meg rajtam, hogy 2 hét múlva altatásban műtik le őket. Addig annyit kaptam, hogy ne szőrteleníts, ne használj tampont és szedj egy doboz Isoprinosinet. Tuda valaki tapasztalatokat mondani ezzel kapcsolatban?

A barátomnak, ha nincs tünete még benne lehet a vírus? (Fél éve a rákszűrőm P1)

Ha leszedik őket lehet óvszer nélkül szexelni?

A műtétig csak tusolni szabad, vagy ázhatnak kicsit?

Családban az én fehérneműimet külön kéne mosni?

Illetve valóban csak tünetmentes lehetek ezután?

Minden tapasztalatot és tanácsot szívesen fogadnék. Köszönöm szépen!



2018. ápr. 18. 15:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy 20 évesek vagyunk.
2018. ápr. 18. 15:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A fertőzés fennállása alatt nem lehetne óvszer nélkül, mivel amúgy is elég gyakori sajnos a visszatérés :(

Áztatni valóban nem javasolt, ahogy szorteleniteni sem:)

2018. máj. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. máj. 31. 10:23
 4/4 anonim válasza:
A ráknak ehhez semmi köze. A cervix carcinomát a HPV 16, 18 okozzák, ezek magas malignitású vírusok, míg a genitális szemölcsöt a HPV 6, 11. Ezek csak nagyon, nagyon ritkán fejlődnek carcinómává.
2018. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!