Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szög ment a talpamba! Mi a...

Szög ment a talpamba! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kb 1.5 cm mélyre ment bele a szög (rászáradt cement volt rajta), azonnal kihúztam, gyorsan lefertőtlenítettem és kimostam. Késő délután történt, nincs orvos a közelben.

Elég ha reggel korán elmegyek az orvosi rendelőbe?



#szög #talpamba.
2018. ápr. 25. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp reggel menj orvoshoz!!

Ne húzd tovább, biztos adnak emlékeztető oltást, a másfél cm sok, az nem felületi seb.

2018. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szurit fogsz kapni holnap.

Elég, ha reggel mész (amennyiben tényleg nem tudsz ma menni).

Arra viszont figyelj nagyon, ha a sebtől elindul egy piros csík, akkor viszont indulj orvoshoz (ügyeletre akár), de nagyon gyorsan. Ha nincs ilyesmi, akkor elég, ha holnap mész.

2018. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tetanusz oltás!
2018. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2018. ápr. 25. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Pont egyik nap válaszoltam hasonló kérdésre. Nem vicces, mindenképp Tetanusz, ha egy éven belül nem kaptál. Vérmérgezést okozhat, főleg, ha rozsdás is volt a szög. A cement se épp jó.

IGEN, menj orvoshoz vele, legkésőbb reggel mindenképp. Ez a piros csík sem kitaláció, vérmérgezés jele, ha eléri a szíved, akkor kampec. Azért tudom, mert sajna előfordult a családban

Inkább megijesztelek, minthogy elodázd. Jobb az óvatosság.

2018. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A piros csík nyirokvezeték-gyulladás, és nem jelent súlyos fertőzést a közhiedelemmel ellentétben. Holnap menj orvoshoz, ha van csík, ha nincs.
2018. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ebből a szempontból, inkább nem megyek bele, de a lényeg, hogy mindenképpen Tetanuszt kérj, ha nem kaptál egy éven belül.
2018. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rozsda semmit nem számít, a tetanusz a földben él. És a vérmérgezés még mindig nem egyenlő a tetanusszal.

Te mindenesetre mindenképp menj el vele orvoshoz.

2018. ápr. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!