Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért rángatózik a jobb...

Miért rángatózik a jobb kezemen a nagyujjam?

Figyelt kérdés
Már két napja rángatózik a nagyujjam,kb olyan 10 perces időközönként egy jó másfél percig rángatózik(le-fel mozog),aztán gyugalmi állapotba kerül.A mozgás tudattalan,és az ujjam tövéből indul,az ujjpercekre nem terjed ki.Az eseménynek nincs előjele,a rángatózás mértéke néha nagy,néha kevésbé,és előfrodult,hogy a többi ujjamra is kiterjedt,de kizárólag a jobb kezemen.(bal kezes vagyok.)Mi lehet ennek az oka?
2018. szept. 22. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn irány az orvos.
2018. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
ha szerencséd van akkor csak magnéziumhiány.
2018. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért kell orvoshoz mennem?Elvégre volt már nekem rángatózásom,csak éppenséggel a lábam rángatózott vagy a szemem.Csak az ujjanom még nem volt ilyen mértékben,és roppant idegesítő a dolog.

Magnéziumhiány?Egy hónapja még aktuális lett volna,most már kevesbé.

Köszönöm a válaszokat,de van valaki,aki tud valami tudományos választ adni a kérdésemre?

2018. szept. 22. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
3 Mert Parkinson kór előjele is lehet. Most hogy a lábadat is írod, irány a doki..
2018. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok,a parkinson esélye kicsi,az idegrendszerem teljesen ép.(vagy legalábbis minden eddigi jel ezen kívül ezt mutatja).A lábamnál meg az egész lábam rángatózott,de csak enyhén megfeszített állapotban,és étkezés után elmúlt.Az ujjam viszont nem akar elmúlni valami miatt...
2018. szept. 22. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:

5 Ne legyél okosabb menj dokihoz. Inkább egyszer feleslegesen, mint későn, és már nem tudnak segíteni.

Kibírod azt a pár vizsgálatot, ha nem találnak semmit, akkor kipipálhatod..

2018. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez lehet megerőltetéstől, idegességtől, fáradtságtól, el fog múlni, nem kell rohangálni orvoshoz. Nekem is szokott lenni több helyen is, ujjam is, pár nap alatt elmúlik. Én szedtem magnéziumot, hát mint halottnak a csók, tökre felesleges, több benne a káros anyag, mint a hasznosuló magnézium, de ha gondolod próbáld ki. Nekem a legjobban izomlazító gél vált be, arra elmúlt pár nap után.
2018. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 22. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Magnézium, B-vitamin hiány, ilyesmi okozhat hasonló tüneteket. Van az a kézjel, amikor karikába zárod a hüvelyk- és mutatóujjadat. Próbáld ki azt úgy, hogy nem érinted össze a kettőt, hanem hagysz egy nagyon kicsi 1mm-es hézagot. Nekem elég jól jelzi, hogy mikor van túlterhelve az idegrendszerem. Akkor remegni szokott rendesen, meg elejtek papírt, ilyesmit, ilyen apró dolgokat. Igazán látatlanban nehéz megmondani, hogy minek a jele lehet. Parkinson lehet fiatal korban is, de annál inkább az egyik kéz remegésével szokott kezdődni a dolog, ilyen láb rángatózás, meg egész testre kiterjedő csak későbbi stádiumra jellemző, úgy tudom. Komolyabb betegségek lehetnek még ezzel kapcsolatban az idegrendszert támadó autoimmun betegségek, pl ALS, sclerosis multiplex, stb. Ezek is lehetnek olyanok, hogy egyszer jönnek, egyszer mennek, de lehetnek fokozatosan romlók is. Aztán persze van egy csomó kevésbé komoly (nem annyira halálos) ok, pajzsmirigy túlműködés, mérgezések, alkohol, drogok, stb. vagy csak egyszerűen gyengébb az idegrendszered, mint a többségnek, és nem bírja a kiképzést.
2018. szept. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ,hasznos volt.:)
2018. szept. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!