Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudok tenni egy ilyen...

Mit tudok tenni egy ilyen stádiumban lévő vírusos szemölcs ellen a sarkamon?

Figyelt kérdés

Voltam SZTK-ban, ahol lefagyasztották. A doki mondta, hogy otthon kaparjam le az elhalt bőrrészt, és ha elkezdek rálépkedni, vérhólyag fog nőni, stb stb. Itthon egyelőre még nem kapartam le, de félek is hozzányúlni.


Vérhólyag nőtt rá, nyomásra enyhén fáj a szemölcs. Csak 1 darab. Most mégis mit csináljak vele 5 nap után? Betadinoztam és le volt kötve eddig, ilyenkor mit szokás tenni? Mert a vérhólyag közepén látom hogy fehér, és olyan mintha még mindig meglenne a "köve" a szemölcsnek. Tehát önmagában a fagyasztás szerintem nem volt elég. De itthon piszkálni sem merem nagyon, nem hogy magamnak belevágjak, vagy operálni próbáljak.


Igazából csak attól félek, hogy ezek is mind feleslegesek voltak, mert a szemölcs gyökere ugyanúgy ott van, és ugynaolyan "karfiol" alakja van.


Ilyenkor szerintetek mit érdemes csinálni, kapargassam tovább? Mert 5-6 után akinek használt legalábbis a fagyasztás, annak nem ugyanúgy néz ki, mint nekem, olyan mint a fagyasztás és vérhólyag előtti fázisban az egész...


Köszi ha valaki ír tanácsot!


2018. okt. 1. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd jól ki szappanos, meleg vízben, majd utána próbáld megkapargatni. El fog halni, és ki fog esni gyökerestöl. Ha úgy gondolod nem volt elég a fagyasztás, akkor tegyél rá szemölcs irtó ragtapaszt. Attól is elhal.
2018. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Sima sebtapasz esetén inkább legyen letapaszozva a szemölcs, vagy legyen szabadon? Ha már egyszer kiesne, akkor én nem szívesen tartanám lekötözve állandóan..

2018. okt. 2. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!