Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vírusos szemölcs (ök) ellen...

Vírusos szemölcs (ök) ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már vagy 8 éve volt egy a jobb kezem mutatóujjának belsején, soha sem zavart. Tavasszal más miatt elmentem a bőrgyógyászhoz, és mikor mellesleg megmutattam neki, azonnal fagyasztani kezdte. Nagyjából a hetedik fagyasztásnál már nagyon fájt, hiszen a bőr már rég eltűnt onnan, és a kezelés után napokig zsibbadt az ujjam. Egy nagy lyuk volt rajta. A 10. alkalommal alig bírtam ki a fagyasztást, ráadásul a korábbinál sokkal durvább tünet következett: a szemölcs helyétől az ujjam tetejéig semmilyen fizikai ingert nem éreztem. Mivel a 11. alkalom a nyaralásom előtt következett volna, és még akkor, három héttel az előző után is érzéketlen volt az ujjam, nem mentem vissza. Közben pedig lett egy szemölcs a másik kezemen is. Azóta begyógyult a lyuk, elég csúnya, és nagyon érzékeny heg van rajta, ráadásul az eredeti szemölcs is visszajött, sőt, most fedeztem fel még máshol két kicsit. A bőrgyógyászomhoz, aki amúgy is inkább hentes, mint orvos hírében áll, nem akarok visszamenni, de valahogy szeretnék megszabadulni a szemölcsöktől, mert zavarnak. Mit javasoltok?


Néhány kép a kezelés időtartama alól:

[link]

[link]

[link]

[link]



2016. nov. 8. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Éppen azért kell időben eltávolítani őket, mert máshol is megjelenhetnek, sőt más embernek továbbadhatók. Én csak javasolni tudom a házilagos kiégetés módszerét, egy próbát megér. Vörösizzásig fel kell melegíteni (lapos-vagy kombinált fogóba fogva, megfelelő hőszigeteléssel ellátva)egy kis fejű vasszög végét (pl. bognárszög) pl. gázlángon, majd hozzáérintgetni a szemölcshöz. Mivel a hő hatására az idegvégződések is elhalnak, ezért csak az első pillanat fáj. Többszöri érintetés után eldönthető, hogy elegendőnek ítéljük-e a beavatkozást. Nem vérzik, de természetesen lesz ott egy égési seb, ami szellősen leköthető, de általában 1 hét után már kellőképpen gyógyult lesz. Viszont mivel ezeket a szemölcsöket a nem kelő immunológiai állapotra vezetnek vissza, ezért erősíteni kell a szervezetet általában megfelelő sporttal, vitaminokkal és stresszmentes életmóddal.
2016. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez, enyhén mondva, csúnya. Ez már egy sebészre tartotzik. Én is fagyasztottm, de soha többé. A neten néhány száz módszer található ezzel kapcsolatban, de nem csak külsőleg fontos kezelni, hanem belsőleg is. Hogy feljavítsuk az immunitásunkat azért ajánlják a laskagomba készítményeket, vagy Cat´s Claw (Uncaria tomentosa, Vilcacora) készítményt.

[link]

2016. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Fekete nadálytő tinktúrát szerezz be gyógynövényboltban. Fiamnak így kezeltem ki.

Ne fagyassz, ne égess, ezt próbáld ki!!! (Kolléganőm úgy kezelte a fiát, hogy este fokhagymát ragasztott rá. Az is jó volt. Ti. a fokhagyma erős vírus- és baktériumölő hatású!)

2016. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem sose volt régen szemölcsöm, majd egyszer kijött egy a kezem, aztán mégegy..elkezdtem kenegetni mindenféle drága kencével, de nem múlt el, sőt.. már ott tartottam, hogy minden ujjamon volt 2-3, nem volt csúnya mert kicsik voltak és nem volt feltünő,de engem nagyon zavart. Vérrehulló fecskefű, grapefruit mag kívonat , Wartner szemölcsfagyasztó és stb, nem 10ezer forintot költöttem el rá... Majd vettem a hajamra almaecetet 300 forintért, gondoltam h annyi mindenre jó ez a kis csodaszer, miért is ne.... elkezdtem kenegetni elsőnek csak az egyik szemölcsömet, volt h le is ragasztottam... és eltünt... a többit már csak kenegettem és mindegyik eltünt. Nem is volt sok idő, mert volt olyan amit egy hét alatt teljesen levitt. :) Szóval egy próbát megér.
2016. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még mindig megvan a probléma, érdemes kipróbálnod, hogy almaecetes borogatást teszel rá és körbefolpackozod, hogy ne tudjon kiszáradni. Ha megvan a legelső szemölcs, érdemes azzal kezdeni. Nekem az egyik ujjamon volt egy nagy, azzal kezdtem. 2 alkalommal borogattam be. Elmúlt és néhány hétre rá a talpamon az összes magától eltűnt.
2022. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!