Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandula probléma lehet?...

Mandula probléma lehet? Máshol nemtaláltak semmit.

Figyelt kérdés
Véleményeket kérnék, vagy hozzáértő kommenteket, hogy kivetessem-e a manduláimat. Több hónapja folyton fáj a torkom, főleg reggel és este, mikor nyelek. Csípő érzés nyelés közbe a gond, és hogy nem enyhül, csak így napközbe ha eszek iszok valamit. Egyes élelmiszerektől is fáj, vagy italoktol, pl a túl szénsavas is csípi. Volt közbe több mandulagyulládasom is, és most ki akarják venni. Elvégeztek vérvizsgálatot is, vettek garatválladékot is, fül-orr-gégész többször is megvizsgált. Sehol semmit nem kaptak, ezért akarják kivenni. Sok ideig szedtem antibiotikumot is, azután különböző immunrendszer-erősítő szereket. Véglegesen nem múlik el semmitől. A lényeg végülis hogy akkor ez lehet a manduláimtól, és ha kiveszik elmúlik? Véleményeket kérnék, volt-e valaki ilyen helyzetben? [tudom, hogy indokolaltanul nemigazán használ ha kiveszik a mandulát, és utána egy ideig lehet kellemetlen, de ez szervezettől is függ, ezért parázok kicsit, 2 hét múlva kerül sor rá.] Végülis azért parázok mert ok, néha fájt, de olyan igazán gennyes nemvolt, huzamosabb ideig...
2010. jún. 24. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia,,csak a saját példámat tudom elmondani..egy éven keresztül éreztem azt amit te..szinte folyamatosan fájt, csípő , égő érzés volt stb...nem találták az okát.nem volt gennyes és semmi, viszont begyulladt jópárszor..végül is kivették..de el kell mondanom, hogy következő náthánál ugyanúgy fájt..csak épp a helye és a torkom is..ugyanazt éreztem mint előtte pedig nem volt már mandulám..ez kb még egy fél évig így ment..utána enyhült..de sose múlt el..mai napig nagyon torokfájós vagyok..úgy nyelek mint ha még mindig lenne mandulám és érezném, hogy meg van nagyobbodva..azóta is voltam dokinál semmit nem találtak csak annyit mondanak mindig, hogy pirosabb mint kéne lennie..fene tudja mitől van ez..végül is nem bántam meg, hogy kivették..mert sokkal ritkábban fáj már..kb csak kéthavonta egy -két hétig vagy napig..mégse folyamatosan..
2010. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!