Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Voltaren injekció ampulla...

Gyula1971 kérdése:

Voltaren injekció ampulla szájon át hatásos?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm, mentális beteg, 54-éves, 30-éve volt orvosnál, nagyon fél az injekciótól.

Egyedül él, villanya nincs évek óta.

Panaszolta a dereka, a hideg hatására az ideg a farokcsont körül becsípődik, ami kisugárzik.

Nekem is ez a bajom,mutattam neki a Voltaren injekciót,akart kérni 1-ampullát.

Van itt addiktológus?

Ha valaki ezt megissza mi lehet? Szerintem ez zsírban oldódó injekció, szájon át vagy kihányja vagy hasmenése lesz,de nem használ?


2018. dec. 13. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha szájon át akar használni valamit, akkor miért nem a Voltaren kapszulákból vagy filmtablettákból választ valamit?

Kockázatos az injekciót meginni. Csak pár részlet a betegtájékoztatójából:

"Ne adassa be a Voltaren injekciót...

- ha aktív gyomor- vagy bélfekély, vérzés vagy a tápcsatorna falának átfúródása áll fenn.

- ha kórelőzményében korábbi nem-szteroid gyulladásgátló kezeléssel összefüggő gyomor-bélrendszeri vérzés és / vagy átfúródás szerepel.

- ha a kórelőzményében visszatérő gyomor, és / vagy bélrendszeri fekély, vagy vérzés előfordul (két vagy több egymástól független fekély vagy vérzés).

- ha emésztőrendszeri vérzése van, amelynek a tünete lehet a véres vagy fekete széklet."

"A Voltaren injekció beadása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

- ha valaha volt emésztőrendszeri betegsége, pl. gyomorfekély, vérzés vagy szurokszéklet, vagy a múltban gyulladásgátló szerek alkalmazása kapcsán gyomorfájdalma vagy gyomorégése jelentkezett."

És ezt a nem szájon át való bevitelre írják.

Itt a betegtájékoztató, lehet belőle szemezgetni: [link]


Szóval inkább vegyen be azonos hatóanyagú, de szájon át való alkalmazásra kitalált Voltaren változatot.

2018. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!