Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy anaphylaxiás reakció...

Egy anaphylaxiás reakció esetén milyen hormonszint csökken le drasztikusan? Mi az, ami "élteti" az embert, de ilyenkor megadja magát?

Figyelt kérdés

én az adrenalinra gondolok, mivel ugye sürgősségi ellátásban is ezzel próbálkoznak ilyenkor.

de esetleg még ezen kívül? dopamin, stb?


és léteznek ezek tabletta formában is, szóval valaki tudja növelni az "ellenállását" - immunrendszerét tablettás módon?


(tudom igen, orvosi kérdés, de attól hiába kérdezem, kíváncsi lennék, esetleg itt mondana-e vki erre vmit)


2019. jan. 29. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen hormonszint nem csökken le. Pont az a baj, hogy a hisztaminfelszabadulástól kitágulnak az erek és leesik a vérnyomás, mivel a keringő vértérfogat arányaiban túl kevés lesz az érrendszer befogadóképességéhez mérten. Adrenalint is pont azért adnak, hogy összehúzza az ereket és emelje a vérnyomást.
2019. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és akkor hisztaminfelsazabdulást hogy lehet megakadályozni? vagy mitől függ? ezzel a hisztaminnal még így vér kapcsőán nem találkoztam, csak azt tudom h iylenkor szoktak anihisztamint is adni az adrenalin mellé.


azt mondod, az egész reakció túlzott hisztaminfelszabadulás miatt következik be?

2019. jan. 29. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a hisztamin játszik benne szerepet, hanem egy rakás más mediátor is, de sarkítva mondhatjuk, hogy igen.
2019. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

és azok néven nevezhető, beazonosítható anyagok?


és ha a hisztamin a fő ludas, akkor az segíthet a megelőzésben, ha az ember folyamatosan szedi az antihisztamint nagyobb dózisban, mint pl egy sima allergiára szokták?

2019. jan. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!