Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi okozhatta ezt a reakciót?...

Mi okozhatta ezt a reakciót? (csalánkiütés)

Figyelt kérdés

Pénteken elkezdtek rajtam piros búbok jönni, majd bedagadtak rendesen. Kezemen, lábamon. Viszkettek, égtek.

Majd az egyik szememnél kissé bedagadt, meg mindkét fülemnél.

Voltam orvosnál, de az egyik nem tudta, mi ez (ez bőrgyógyász volt, ő mondta a csalánkiütést), az ügyeleten azt mondták, allergiás reakció.


Viszont én eddig úgy tudtam, hogy nem vagyok semmire se allergiás. Mi okozhatja ezt? Azt mondta az orvos, elvileg 3 napon belül elmúlik.


Mi válthatja ki ezt? Másnak volt már ilyenje? 1-szer volt hasmenésem is, akkor ételallergiára gyanakodtam, de nem tudom.


Szerintetek?



2014. nov. 17. 12:42
 1/7 A kérdező kommentje:
21/L
2014. nov. 17. 12:43
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges allergia? Eddig soha nem volt ilyen.
2014. nov. 17. 12:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Minek van a legnagyobb valószínűsége?
2014. nov. 17. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska nem lehet? Az is erősen viszket és ég, és általában a kézen és lábon csípnek, vagy a fejen, amit nem takar ruha.
2014. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mert a szemem és a fülemnél ma dagadt be. És ez pénteken kezdődött.
2014. nov. 17. 15:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a legvalószínűbb.
2014. nov. 17. 17:50
 7/7 anonim válasza:

Nálam hétfőn kezdődött, azt hittem valami összecsípett ,bár kissé furcsa volt, hogy csak az ujjaimon vannak a "csípések". Ittam kalciumot, bekentem. Másnap délelőtt nem csak az ujjaimon, hanem az arcomon, homlokomon, fülemen, szemhéjamon, itt-ott a lábaimon, az oldalamon is voltak kis piros foltok, viszont itt annyira nem viszkettek, mint a kézfejemen, ott égett is rendesen. Elmentem az ügyeletre, kaptam Suprastin injekciót és ugyanilyen tablettát kell szednem. Urticaria (csalánkiütés) van a papíron amit adtak. Azt mondták diétázzak, egy nap csak egyfélét egyek, majd menjek és vizsgáltassam ki mire vagyok allergiás. Eddig én is úgy tudtam,hogy semmire. Semmi újat nem ittam, nem ettem, úgyhogy passz.

Tegnap estére semmi sem látszódott már. Ma a reggeli után megint kijöttek, rázott a hideg kicsit, égett az arcom, ezért lefeküdtem. Mikor felkeltem, megint minden eltűnt. Teát és háztartási kekszet ettem olyan 14 óra körül..a kiütések megint előjöttek.

Fogalmam sincs mi okozza, de nagyon elegem van már belőle. Megint ittam kalciumot, úgyhogy most jobb, mostantól viszont hanyagolom a tea ivást is. Azt mondták még, hogy fűszeres dolgokat se egyek. A hasam egyébként nekem is ment tegnap.

Szerintem te is próbáld kizárni mi okozhatja, legalábbis nekem ezt mondták. Ahogy utánaolvastam a neten lehet a csalánkiütésnek több kiváltó oka is, úgyhogy azt hiszem egy alapos kivizsgálás vár rám. Te hogy vagy azóta?

2014. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!