Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lyme-kór tanácstala vagyok?

Lyme-kór tanácstala vagyok?

Figyelt kérdés

Megcsipett egy kullancs,nem vettem észre meg is jelent egy piros folt a testemen ekkor már elmentem orvoshoz aki felirt antibiotikumot 21 napig napi 3x majd rá pár hónapra elmentem vervetelre pozitiv lett az eredmeny, felhivtam az orvost aztmondta ha becsulettel vegig szedtem nem lehet problema,mert 1 evvel kesobb is kimutathatja vagy mi.. de ha akarom csinaltassak majd megint egy tesztet.


Vélemények? Keressek fel egy másik orvost is? Új teszt?



2019. febr. 23. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp szedd a gyógyszereket amiket felírt az orvos. Így a szövődményeket (szívritmus zavar, agyhártyagyuladás, izületi problémák). Nem kell orvost váltani. Valószínűleg azért mutatja ki mert lehet ez is olyan baktérium/vírus, amely kötődik a gerincvelőhöz. A bárányhimlő tünetei is hamar elmúlnak de a gerincvelődben életed végéig ott marad.
2019. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Jól mondta az orvos! A teszt még sokáig lehet pozitív.
2019. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen teszt lett pozitív? Sokszor azt nézik, hogy találkoztál-e életedben a kórokozóval (IgG) - ez már miért ne lenne pozitív (hiszen találkoztál). De amelyik teszt azt nézi, hogy nemrégen találkoztál-e vele (IgM), az is lehet még egy év múlva is pozitív. A harmadik fajta teszt pedig magát a kórokozót nézi, hogy benned van-e, ez rendkívül drága, és érzéketlen, kb. 50%-ban tudja csak kimutatni a baktériumot, ezért csak indokolt esetben végzik. A te esetedben (egy kis piros folt, más tünetek nélkül)egyáltalán indokolt a végzése.

Tehát anélkül, hogy tudnánk, milyen tesztről írsz, nem igazán lehet véleményt mondani.

2019. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!