Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Helicobacter antibiotikum-kúra...

Helicobacter antibiotikum-kúra után a reflux elmúlik? És ha szinte mindenhogy fertőz, akkor lehet, hogy 2 hét múlva újra fertőzött leszek?

Figyelt kérdés

Minden második emberben jelen van a baktérium, mert kézzel, étellel, mindennel fertőz.

Az is fura, hogy akkor hogy nincs jelen mindenkiben, de ez mindegy is, egyeseknek biztos ellenállóbb az immumrendszere.

Amilyen veszélyes a leírások alapján, és sok problémát okozhat, úgy gondolnám, hogy mindenkinél kötelezően szűrni és irtani kellene.

Ehhez képest 35 évig még csak nem is hallottam róla, amíg nem lettek ilyen panaszaim.


Az most nem egyértelmű, hogy ennek köze van-e a refluxhoz, és ha sikerül antibiotikummal kiirtanbi, akkor elmúlbnak-e a refluxos tüneteim?

Illetve ha tényleg ilyen könnyű elkapni, akkor simán újrafertőződhet az ember bármikor, nem?



2019. márc. 3. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam, hogy refluxra ATB kell.
2019. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A baktériumra kell, ok-okozati összefüggés.
2019. márc. 3. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem így működik ez a dolog. Ezek a baktériumok minden egészséges emberben benne élnek ( vele élnek ), és a beteg szervezetének legyengülése segíti elő valamelyik faj elszaporodását, és okozza a rá jellemző betegség kialakulását. Mivel ezek a szervezet szerves részei, kiirtani sem szabad őket. Vissza kell állítani a szervezet egyensúlyát. Nekem ezt a belgyógyász szakorvosom mondta, amikor gyomorfekéllyel kezelt a kórházban, amit az alkoholizmusom okozott. Ennek 30 éve. Kikezeltek, azóta nyomokban sem jött elő. Szegény doktorom meg infarktusban meghalt, vásárlás közben, egy áruházban Pesten. Isten nyugosztalja. Fiatal ember vilt.
2019. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én ma elolvastam jóformán mindent, ami ezzel a témával kapcsolatban megtalálható a neten.

A kiírt kérdésemre így sem kaptam választ, de a te véleményeddel többször találkoztam.

Szakmai cikkekben vagy orvosi véleményekben sehol, csakis ezen az oldalon.

Butaságokat írsz, és ezt minden egyes kérdésnél többen közlik is veled.

Semmi alapja nincs annak, hogy ez a baktérium megtalálható lenne az emberben.

Csak azokban van jelen, akik már megfertőződtek, és onnan ki kell irtani.

Nem tudod normál szintre hozni vagy "visszaállítani", mert az a normál helyzet, ha nincs jelen. Ha meg már ott van, akkor egy rakás komoly problémát okozhat.



Kaptam egy linket provátban egyikőtöktől. Egy fél órás tv-adás, valami kuruzslóval, akiről találtam infót a neten. Egy olyasvalaki, aki nem orvos, semmiféle ilyen előképzettsége nincs, és veszélyes tévhiteket közvetít. Mint valami sámán, vagy nem is tudom micsoda, egy önjelölt gyógyító. Ezek veszélyesek, ezek szoktak homeopátiával meg ölni embereket. Pár napja is olvastam egy ilyet, valami illóolajjal akart a magát orvosnak képzelő kuruzsló meggyógyítani egy cukorbeteg kisfiút, aki végül meghalt, mert azt hajtogatta a szülőknek, hogy ne adjanak neki gyógyszert.

2019. márc. 3. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:

A kiírt kérdésemre így sem kaptam választ, de a te véleményeddel többször találkoztam.


Szakmai cikkekben vagy orvosi véleményekben sehol, csakis ezen az oldalon.


"Butaságokat írsz, és ezt minden egyes kérdésnél többen közlik is veled.


Semmi alapja nincs annak, hogy ez a baktérium megtalálható lenne az emberben."


Érdekes, benned mégis megtalálható... no mindegy Megkérnélek, megírnád nekem, hogy hogyan tudom régi önmagam megtalálni itt a GYK-n? Komolyan nem tudom, és kíváncsi lennék magamra.

2019. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Helicobacter pylori minden második emberben jelen van.


Részletek: [link]

2019. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lásd: jutube, vntv hatvani galina

vagy jutube, reflux, pál tamás

2019. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha mégsem te lennél, akkor értsd jól: az összes itteni kérdést elolvastam, 3 oldalnyi volt.

Évekkel ezelőtti kérdéseket is. Jellemzően egyetlen egy ember képviselte ezt a véleményt. Mint írtam, kb. ugyanezeket írta, mint te, de azt rendszeresen, és hiába közölték vele többen, hogy tévesek az információi, mindig rákontrázott.

Én most nem fogok újra 100 kérdésre rámenni, ha valakit foglalkoztat a dolog, a helicobacter keresőkifejezéssel megtalálja, csak időt kell rászánni.


Így van, Magyarországon kb minden 2. emberben jelen van a baktérium.

Ez nem azt jelenti, hogy ez egy normális állapot, és így kellene élnünk. Mert természetesen vannak olyan baktériumok, amik jelenléte elengedhetetlen. De nem ez!

Az a minden 2. ember pedig MEGFERTŐZŐDÖTT!

A google találatok első cikkei között vannak ilyen infók, hogy pl. az éhező társadalmakban a lakosság 90%-ában ott van, de egy fejlett, egészséges skandináv társadalomban meg csak 20%-ban, tehát jellemzi az adott társadalmat is, a higiéniás állapotokat legalábbis.

2019. márc. 5. 17:32
 9/9 A kérdező kommentje:

"Érdekes, benned mégis megtalálható... "


Igen, ezért írtam ki a kérdést!

De ezt mire írod?

Én is megfertőződtem valahogy, sajnos nagyon egyszerű, utcán, buszon, boltban, munkahelyen, moziban, bárhol.

De megyek is orvoshoz épp holnap, szóval nem törődöm bele, hogy hónapok óta nem tudok aludni a köhögéstől, és ha nem kezeltetem, akkor gyomorfekélyem vagy rákom legyen. Akinek ez belefér, lelke rajta.

Bár nem, mert ha olyan hülye, hogy nem kezelteti, akkor a sokmilliós kemót se kapja majd meg azoknak az adójából, akik odafigyelnek az egészségükre!

2019. márc. 5. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!