Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kapott már valaki fülfájásra...

Kapott már valaki fülfájásra Pimafucin krémet?

Figyelt kérdés

Fáj a fülem, elmentem a fül-orr-gégészetre, ahol ezzrl a krémmel kezelik naponta a fülemet. Mivel szoptatok, állítólag csak ezzel lehet kezelni.

Ma ki kellett váltanom ezt a krémet, mivel az ügyeletre kell mennem hétvégén is, hogy lekezeljenek vele. A tájékoztatóban olvastam, hogy Candida gombára és valami más gomba fertőzésre való.

De doktornő, mondta, hogy nem fertőző, hanem szimpla gyulladás. A babám miatt ez volt az első kérdésem, hogy fertőz-e???

A gondom "csak" annyi, hogy már eltelt 2 nap és nem hogy gyengülne a fájdalom, hanem épp, hogy erősebb és már lázam is van. A fülfájást is okozhatja Candida-gomba? Meg olvasgattam mindenfelé, hogy ezt a krémet leginkább hüvely kezelésére használják. Már teljesen el vagyok kenődve, hogy már megint rossz gyógyszert kaptam. (Pár éve a homlok üreggyulladásomra is nőgyógyászati szert írtak, és majdnem kórház lett belőle.)


2010. júl. 2. 21:36
 1/3 anonim válasza:
Én úgy tudom h gombás fertőzésekre szokták felírni. Nekem hüvelygombára írták fel.
2010. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát....:D:) ÉN nem tudom,az a krém gombaölő...neked meg sztem bakteriális fertőzésed van...Ráadásul,azt nőgyógyászati kezelésekre használják az esetek 90%-ában.Ha pedig bekenik a füledet,a hallójáratod eldugul,nem szellőzik ebben a melegben,akkor még akár dobhártya gyulladásod is lehet,amit később szúrással lehet csak gyógyítani,és igen fájdalmas dolog.A másik része,hogy onnantól kezdve sokkal fogékonyabb leszel a gyulladásos eredetű panaszokra.

Amit Én javasolnék.-fülmelegítés,akár meleg sóval,akár kaphatóak a fülsapkák,és azt,hogy dugd be vattával,kerüld a huzatot mindenképpen,és ha levegőre mész,vedd ki a vattát,de egy sapkát tegyél fel,még ha nagyon meleg is van.Éjszakra meleg só.Írass fel fülcseppet!Már a 2-ik cseppentés után elmulasztja,de természetesen a kúrát végig kell vinni,az állapotod javulásától függetlenül.És ami nagyon fontos,hogy keress egy másik fül-orr gégészt.

Üdvözlettel,egy fül-orr gégész!

Jobbulást!

2010. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Elmentem másik fül-orr-gégészhez, aki írt fel Clioxan cseppet. Már aznap este sokkal jobb lett. Egyébként a kenőcstől tényleg jobban begyulladt és csúnyán váladékozott is a fülem.:( Szerencsére csak tisztítani kellett és csepegtetni napi kétszer, már szépen gyógyul.:)

2010. júl. 17. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!