Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minden hónapban 1 hétig tartó...

Minden hónapban 1 hétig tartó vírus torokgyulladás? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Bárhogy vigyázok magamra, minden hónapban kijön. Nyelni alig bírok, piros-gyulladt torok, hőemelkedés. Az orvos mindig egyértelmű vírust mond. Vitaminokat is szedek, c-vitamint, d-vitamint, multivitamint. Gargalizálok is sós vízzel. Mindig jól be vagyok öltözve, nem iszok hideg vizeket!

Teljesen kiüt a dolog ilyenkor, még a fejem is fáj! Az orrom nem folyik, nem tüsszögök.


Mi lehet ez és hogyan akadályozhatom meg? A munkámban beszélni kell (nem sokat, de az ügyfelekkel kommunikálnom kell!) és nem engedhetem meg hogy minden hónapban kiessek egy hétre.


Már veszélyben az állásom!


2019. márc. 13. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor stresszes, elfoglalt és lelkileg kimerítő munkahelyem volt, szinte mindig elkaptam valami betegséget. Mert az immunrendszerem is legyengült olyan életmódban. De amikor szabadon éltem huzamos ideig és lelkileg szabadon és jól éreztem magam, meg a magam urának érezhettem magam amennyire csak lehetett, akkor meg kiröhögtem például azt ha a tévében influenzia járványról hallottam. Akkor tömegben akár arcomba is tüsszenthetett egy-egy vírushordozó személy, lehet hogy utána otthon negyed óráig éreztem hogy a testem valamit épp legyőz, de utána ismét madarat tudtam volna fogni reptében.


Középiskolás koromban sem éreztem szabadnak magam. A tornatanárom legszívesebben megbuktatott volna ha a többi jegyem nem jeles lett volna. Úgy éreztem magam mint egy öregember. Aztán évtizedek múlva mikor jól és szabadnak érezhettem magam, akkor meg kedvtelésből kitekertem bicajjal Győrből Bécsbe, ott 40-50 km városnézés után némi szándékos eltévedés a természetben majd haza. Hazaérve meg még kedvem volt megmozgatni a derekam és a karjaim, s közben az járt a fejemben hogy a világ más részeit is meg kéne ismernem, persze azokat a helyeket ahol az emberek szabadok.


Vagyis ha az ember lélekben jól érzi magát, akkor nagy eséllyel testileg is jól fogja.


A betegségtől való félelem is okozhat stresszt. Ha félsz hogy nem tudod amiatt ellátni a munkád.

2019. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az #1 válaszolóval maximálisan egyetértek!


Tavaly semmit nem kaptam el, egyszer sem. De akkor lelkileg toppon voltam. Majd tavaly decembertől változások vannak a munkahelyemen, ami nagy stresszt okoz számomra. Azóta februárban egyszer és most márciusban ismét mandulagyulladással vagyok itthon.

Amint itthon lehetek, az első két nap után átvált az agyam normál üzemmódba (nyugodt vagyok, itthon nincs stressz) és fizikailag is jobban vagyok. Persze, kell regenerálódnom, de érezhető a pozitív változás.


Viszont amint arra gondolok, hogy nemsokára vissza kell mennem dolgozni, már rossz a hangulatom és ha nem erősítem magam lelkileg, a közérzetem is romlik, ami visszaesést okoz.


Tényleg lelkileg kell rendben lennünk ahhoz, hogy az immunrendszer is erős maradjon. Hiába szedünk vitaminokat, ha lelkileg/fejben nem vagyunk jól, az jobban befolyásolja az immunrendszert.


Te mit dolgozol? Nekem is napi szinten kell emberekkel foglalkoznom, és kimerítő + még ha valami gubanc miatt nő a stressz...

2019. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, igazatok lehet. Sajnos sok stresszem van, sales managerként dolgozok, éppen egy prémium ügyféllel kell levezetnem a tárgyalásokat és szerződéskötéseket. Nagy a teher rajtam már hetek óta, oda-vissza rohangálok külföldre, nincs egy perc megállásom se. Ha hibázok, az állásomba kerül, ketten is a helyemre pályáznak nyíltan!
2019. márc. 14. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!