Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlős sebek leesése...

Bárányhimlős sebek leesése után “lyukas” marad a bőr?

Figyelt kérdés

Kislányom most esett át a bárányhimlőn. Egyet sem kapart el, a hólyagok szépen, maguktól kifakadtak és sebesedtek be.

Ahogy telt az idő egy-két száraz var leesett, póló hozzáért. Ez elkaparásnak számít? Úgy néz ki, mint akikor egy egyszerű sebről lejön a varasodott rész.


2019. ápr. 20. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, ez is benne van a gyógyulási fázisban. Erős vakarás, ami megsérti a gyógyuló bőrt lehet maradandó, szerintem ne aggódj! Pláne, hogy még nagyon fiatal, nekik szuperül gyógyulnak a sebek.
2019. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha vakarja, akkor lehet, hogy marad tartós mélyedés.
2019. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 5 éves létére nagyon fegyelmezett, nem vakarta/vakarja. Az én kis Hősöm. ❤️
2019. ápr. 20. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz hege. Ha lesz még egy gyerek akkor tessék beoltatni! Bárányhimlősnek lenni a XXI. században kis túlzással szülői gondatlanság.
2019. ápr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

ekkora baromságot sem olvastam még mint az utolsó ...

olvass már utána miért nem érdemes oltani ellene

2019. ápr. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell utánaolvasnom. Orvos vagyok, már ezerszer utánaolvastam.

A varicellába bizony bele lehet halni, súlyos szövődményei lehetnek, tüdőgyulladás, agyvelőgyulladás, másodlagos bőrfertőzések. Ezen kívül egy iszonyat fertőző és kellemetlen betegség. Szerencsére elvileg ősztől kötelező is lesz a védőoltás.

2019. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Remelem h nem mert marha nagy hulyeseg

A termrszetes vedelem mindig jobb mint a muvi


Na kivancsi lennek a diplomadra hol vetted?

2019. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy természetes védelem meg művi? Halvány lövésed sincs gondolom arról, hogy hogyan működik egy oltás...


Egyébként először nyiss ki egy infektológia tankönyvet olvasd el, hogy miket okozhat a bárányhimlő, aztán talán beszélgethetünk.


Ami meg a diplomámat illeti nyugodtan írhatsz mind a négy magyar egyetem infektológusainak és gyermekgyógyászainak, mind azt fogja neked visszaírni, hogy oltani kell.

2019. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: így nem lesz sebhelyes a lányod, ne aggódj.


A kialakult vitához:

Van egy csomó baktérium és vírus, ami ellen nem oltanak és nem is kell oltani, mert enyhe a betegség. Én inkább ezeken edzeném a gyerekeim immunrendszerét. Miért pont egy olyan vírus ellen eddzem, amelyik betegség nagyon súlyosra is fordulhat? Hol logikus ez? Természetes védelem egy olyan betegség ellen, ami súlyos, maradandó károsodással is járhat? Miért lenne jó ez?

Mielőtt nekem is azt mondod, hogy olvassak utána, elárulom, hogy orvosi egyetemen oktatok, tudományos fokozattal is rendelkezem.

2019. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy kérdésem vitát indított el, nem ez volt a célom.

Felelős anyaként, a gyermekorvosunkkal mindent átbeszélve, kislányom a nem kötelező védőoltásokat, köztük a bárányhimlő elleni védőoltás első vakcináját is megkapta. A másodikat megelőzte a fertőzés. Enyhe lefolyású, alig-alig pöttyökkel. 3. nap után egy új sem jött.

2019. ápr. 21. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!