Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örülnétek, ha vitaminokból,...

Örülnétek, ha vitaminokból, ásv. Anyagokból lenne por és/vagy rágótabletta formátum is? Mindenből, mert ma alig lehet ilyet kapni.

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon minimális a választék, és az sincs mindenből.

Én pl. utálom a tablettákat, a nagyokat nem is tudom egyben lenyelni, össze szoktam törni.

C-vitamint lehet kapni por formában, meg ez a legelterjedtebb, szóval ez megoldott.

De a többiből szinte semmit nem lehet kapni, vagy ha van, akkor csak a gyerekeknek.

Nem lenne igény ezekre? Szerintetek nem vásárolnák meg sokkal többen, ha ízesített rágótabletta lenne, és nem a gyógyszer-érzés lenne, amikor beveszünk valamit?

Pl. a kalcium tablettám akkora hatalmas, és olyan száraz por íze van, de sokaktól hallottam már, hogy nem szeretik ezeket a hatalmas tablettákat meg kapszulákat.

Amikor bejöttek a gumivitaminok, annak nagyon örültem, de az is csak gyerekeknek van.

Szerintem még többet is kiadnának érte az emberek, ha kedvükre való formában lenne valami, ezt a gyógyszergyárak miért nem ismerik fel?


2019. ápr. 23. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg direkt jó, ahogy így van. Nem kell minden vitaminnak egyformának lennie. Sőt, az orvosom szerint nem is kellene mindenféle vitamint folyanmatosan falni, normális táplálkozás mellett, a TV hirdetésekre reagálva. Aki pedig betegség miatt szed vitamint, annak nagyon minegy a formája, kiszerelése.
2019. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Biztos csinűltak piackutatást, van pénzük rá. Engem nem vonz a rágótabletta, mert utálom a rágót. de miért nem eszed a gyerekeknek valót? Senki sem tudja meg, h nem a gyerekeid eszik meg, hanem te
2019. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az embereknek gyógyszer kell, nem rágcsálni való.

A tényleges hatóanyag meg NULLA

2019. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos vennék sokan. A gyószer gyáraknak,orvosoknak nem az az érdekük, hogy egészségesek legyenek az emberek, hanem minél több gyógyszert vegyenek,és minél betegebbek, azon van a nagy haszon!
2019. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt mire írod, hogy nem kell mindnek egyformának lennie?


Persze, hogy nem kell állandóan, de kúra-szerűen igen, én pl most magnéziumot, kalciumot és cinket szedek.

2019. ápr. 23. 19:01
 6/13 A kérdező kommentje:

Na a rágót én is utálom.

De a rágótablettának semmi köze a rágóhoz. :D


A gyerekeknek való mindig drágább.

De a tényleges hatóanyag is kevesebb benne, mert egy 10-20 kilós gyereknek nem annyi kell, mint egy 80 kilós felnőttnek.

Szóval persze, megeheted, csak amiből a gyereknek napi 1 kell, abból neked napi 5, így meg csak pár napig tart egy doboz.

Amikor azt írtam, hogy hajlandóak lennénk többet fizetni, nem úgy értettem, hogy havi 20 ezerért akarok vitamint venni.

2019. ápr. 23. 19:03
 7/13 anonim ***** válasza:

A tablettát nagyok nehéz lenyelni még félbe törve is, én pezsgőtablettákat iszok, dm-ben találtam jókat olyat is ami nem csak multi vitaminos hanem, multi ásványi anyagos, plusz még külön c-vitamin, magnézium meg néha kálcium.

Minden nap azért nem szedem az összeset egyik nap ezt másik nap azt.

2019. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

"Szóval persze, megeheted, csak amiből a gyereknek napi 1 kell, abból neked napi 5, így meg csak pár napig tart egy doboz."


Ezekből a vitaminokban kb. 100X több van, mint kellene. Pl. C-vitamin 3000 mg. Tök felesleges. Szóval nyugodtan eheted a gyerekeknek valót, ugyanolyan lesz a hatása

2019. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

# a pezsgőtablettának utálom az ízét. biztos sokan szeretik, de én nem.


#8, ez nagyon nem így van.

multivitaminból találtam egy jót, 60 db-os, de napi 2 kell, 1800 Ft körül van, de legalább finom. Vitaday.

Na ebben 50 mg C vitamin van.

Nem hiszem, hogy a 3000 a jellemző,. max egy kifejezetten C-vitamin készítményben.


De van pl C rágótablettám, 500 mg-os. Feleslegesnek érzem, hogy terheljem a májat, ennyit úgysem hasznosítunk. Gyógyszervágóval negyedelem, néha eszembe jut, bekapok egy darabot, az 125 mg. A több ezret túlzásnak tartom, semmi értelme. De mint írtam, nem is jellemző.

2019. ápr. 23. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem terheled a májad a sok c-vitaminnal, meg sem érzi, szimplán kipisilod. Ha nem elég a gyeregvitamin neked, akkor egyél felnőtteknek való actimelt.
2019. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!