Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 18 éves lány vagyok, nem...

18 éves lány vagyok, nem voltam még bárányhimlős. A későbbi időkben (ha elkapom) veszélyesebb lehet?

Figyelt kérdés

Van két lány testvérem , akik egyszerre estek át a bárányhimlőn pár éve. Közösen játszottunk, egy térben voltunk, mégsem kaptam el. Mitől lehet ez? ☹️

Kőszönöm előre a válaszokat.



2019. ápr. 28. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Azért nem kaptad el, mert már voltál bárányhimlős. Védett vagy.

A bárányhimlő olyan rohadtul fertőző, hogyha egy légtérben vagy bárányhimlőssel, akkor nem lehet nem elkapni.


Ilyenkor tipikusan az az eset áll fenn, hogy a szülők azt se tudják milyen betegsége volt a gyereküknek...

2019. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Igen, már elkaptad nagyon kicsiként, csak ha nagyon gyerek az ember, egyáltalán meg se érzi. Felnőttnél már sokkal neccesebb. Te felnőtt is vagy meg gyerek is, nálad még nem érződne valószínűleg, de mondjuk, ha egy 5-6 év múlva kapnád el, akkor már életveszélyes lenne.
2019. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Van rá oltás, de a gyerekorvosodat meg kéne kérdezni tényleg kimaradt-e nálad
2019. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként szülők és a házi orvosom is látott, tudják,hogy nem voltam még bárányhimlős. Szüleim tudják szerintem,hogy milyen betegségem van, főleg ha velem jön édesanyám az orvoshoz, eléggé szem alatt tartanak 🙂

2019. ápr. 29. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ritkán, de előfordul, hogy a fertőzés után nem lesz beteg a fertőzött személy. Ilyenkor is kialakul a védelem, tehát kimutatható a bárányhimlő elleni védettség a vérből.

Ha kíváncsi vagy rá, hogy védett vagy-e, végeztess ellenanyag-vizsgálatot (sajnos csak pénzért lehet, mivel nem vagy beteg). Igazából jobb, ha tudod, védett vagy-e vagy nem, mert felnőttkorban ez a betegség veszélyesebb is lehet. Terhesen meg károsodhat a baba.

Ha nincs ellenanyagod (ami a leírtak alapján nem valószínű), akkor beoltathatod magad.

2019. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!