Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van ez a három részes kullancs...

Van ez a három részes kullancs ellenni oltás. Amire azt mondják ősszel érdemes elkezdeni, hogy tavaszra hatásos legyen. Az első oltás után tényleg semmi hatás nincsen, csak fél év múlva, vagy hogy van? Mert az orvos sem volt ebben biztos.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Lényegtelen. Beadatod, 3. után védett vagy. Addig marad az erdőben a zokniba tűrt nadrágszár, a betűrt hosszúujjú póló és a baseball sapka.
2019. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, kullancsencephalitis elleni oltásra gondolsz. Lehet hatás az első után is, csak bizonytalan. Ha akkor csíp meg fertőzött kullancs, akkor bizony súlyosan megbetegedhetsz (akár súlyosabban, mintha egyáltalán nem lennél oltva - ezért kell késő ősszel elkezdeni az oltást!).

Ha most kezditek az oltási sorozatot, akkor a gyorsított sémát kell alkalmazni és nagyon vigyázni, hogy ne csípjen meg kullancs a teljes védettség kialakulásáig!

2019. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

azért kérdezem, hogy érdemes-e azért most, vagy teljesen fölös és mostmár várjak őszig, mert akkor tovább leszek majd védett a következő években és az idei év már úgyis bukta


ugyanakkor azt írjátok, hogy nagyon vigyázzak. Nem tudom ezt jól értettem-e, azt akarjátok mondani, ha beadatom most, akkor még többet is ártok, mert érzékenyebb leszek az első hónapban a fertőzésre? Vagy ezt rosszul értettem?

2019. máj. 1. 10:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi ez a gyorsított séma? Ez ugyanaz a vakcina, vagy más? Mert én kaptam egy receptet a normálra.
2019. máj. 1. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen jól érted, ha beadatod, az első után veszélyesebb a fertőzött kullancs csípése, mintha nem lennél oltva. De ez a második oltás után kb. 10 nappal elmúlik. Ebben az időszakban fontos, hogy ne csíphessen kullancs.Utána már védettnek vagy tekinthető.

A gyorsított oltási sémánál ugyanazt a vakcinát kell használni, csak gyártótól függően nem várnak olyan hosszú ideig tart a 3 oltás beadása. Nézd meg a vakcina leírásában, mit javasolnak. Ha nem váltottad ki, akkor is megtalálható a leírás az interneten. Én nem tudom, neked melyik vakcinát írta az orvos (FSME vagy Encepur), hány éves vagy stb.

2019. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!