Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehetek ilyen beteg? F/17

Mitől lehetek ilyen beteg? F/17

Figyelt kérdés

Üdv! Nem értem miért vagyok állandóan beteg. Mindig a torkomra megy rá valami, áprilisban korházban is voltam. A mandulámon és a torkommal volt a baj, vírusos, gombás fertőzést állapítottak meg. Egy hétig feküdtem bent, annyi idő alatt a horribilis fehérvérsejt szám lement normálisra. Azóta kétszer voltam így a háziorvosnál, meg előtte egyszer. Az ügyeleten azt mondták ez a tavaszi kimerültség, nyáron ki tudom pihenni. Nem dohányzok, iszok, rendszeresen eszek zöldséget-gyümölcsöt, C-vitamint kezdtem szedni. (1000 mg)

A sóbevitelem is rendben van, vashiányom nincs, minden eredmény tökéletes lett vérvételen.


Nem öltözködök alul, inkább többet veszek fel, mint kevesebbet, hideget nem is ittam.


A háziorvos állandóan azzal traktált, hogy sportolnom kéne, vagy hogy ezért kellene a katonaság. Én hiába magyaráztam neki, hogyha reggel 6kor kelek, vagy előbb, és 3 után érek haza, nem sok kedvem van sportolni, ezenfelül nagyapám kertjét meg szőlőjét is én gondozom napi szinten, tehát nem lehet mondani, hogy mert a gép előtt ülök csak, azért van. A kondícióm is jó, az állóképességem is, nem engem ütnének ki először ha ki kell állni egy jö ügy mellett.


Szellemileg is friss vagyok, olvasok, írok, fordítok.

A rossz szokásom, hogy délelőtt csak 1 kávét iszok, annyira megszoktam pár év alatt.

Háziállatom nincs, akitől elkaphatnám, ráadásul egy faluban élek, a leveg is elég jó.


Az ügyeletes orvosnak igaza lehet, hogy kifáradtam? Vagy hallgassak a háziorvosra?Esetleg az immunrendszer legyengültsége? Lehetséges ennyire?



2019. jún. 7. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Mandula megvan?


Orális szex?

2019. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Manapság más nézet uralkodik, mint annak idején és a garatmandulákat a végtelenségig benn tartják, sokszori mandulagyulladás után is. Én 6 és 7 éves korom között (ált. iskola 1. osztály) szinte folyamatosan beteg voltam és 60 napot hiányoztam az ismétlődő mandulagyulladások miatt. A nyári szünetben aztán kivették és utána sokkal kevesebbet voltam beteg, tehát nálam bevált.
2019. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekünk kivették, senkinek nincs.

Így a kórokozókat nem fogja meg a mandula, bejut a szervezetbe.

Én nem vagyok sokat beteg, de nagyon fáradt vagyok mindig.

2019. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha gombás volt, akkor arra gondolok, hogy sok antibiotikum jut a szervezetedbe. Ez lehet ipari állatokból nyert táplálák miatt vagy ivóvízből.

Probiotikus ételeket és gyógyszertári probiotikumokat kellene szedjél. Kefír, joghurt, rántotta zsírban sütve, hagymák, húsleves.

2019. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valóban sok antibiotikumot szedtem mostanában, januártól 4-5 félét talán. A mandula-műtéthez nem tudok hozzászólni, valóban jó lenne? Mert akkor addig csináltatnám, amíg nem múlok el 18.
2019. jún. 7. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

az antibiotikum + stressz felborítja a szervezetedben a bélflóra helyes arányát, és ez szisztematikusan elég komoly krónikus problémákat tud okozni, a legrosszabb benne, hogy nem ismerik el létező kondiciónak és emiatt diagnosztizálni is nehéz


de ha általában véve, sok antibiotikumot szedtél + agyon stresszeled magad


akkor tuti ez lesz


egyél sok probiotikumos kaját,

meg emellé elképzelhető, hogy érzékeny lettél a tej+glutén,szójára

2019. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!