Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 26 hetes terhes vagyok, párom...

26 hetes terhes vagyok, párom jövő héten megy munka ügyben két hétre Marokkóba. Kell aggódnunk valamitől amit hazahozhat esetleg nekünk?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni hogy azon kívül hogy felszerelem neomagnol tablettával, fertőtlenítő spray-el, nem eszik gyümölcsöt nem iszik vizet stb, érdemes-e bármilyen más óvintézkedést tennünk? Azért aggódom kicsit mert nem a tipikus 5* szállidában lesz, hanem vidéken egy gyárba megy 2 hetes ellenőrzésre. a gyártósor mellett lesz tulajdonképpen a helyi munkások között, és egy helyi kis motelben lesz elhelyezve. Van bármi betegség amit haza tud hozni nekem és főként a magzatra veszélyes lenne? És ha igen mit ajanlotok ellene? Köszi előre is!
2019. jún. 13. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Millió féle betegség van amit haza tud hozni. Hogy hogyan tudtok védekezni az rajtatok múlik mennyire vagytok szívbajosak. Orvos ismerősöm pl karanténba tette magát és hazaérkezés után másik lakásban aludt még 2 hétig, de náluk pl akkor újszülött volt, nem kismama.

Van olyan aki meg letojja és nem tesz semmit.

Szúnyogok által terjesztett betegségek ellen pont nem fogja megvédeni semmilyen fertőtlenítőszer, de ez csak egy példa.

2019. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel a Nemzetközi Utazás-egészségügyi Központot, ott biztosan tudnak friss adatok alapján tanácsot adni.

[link]

2019. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

még ezt nézd át előtte:

[link]


Fontos, hogy ne igyon csapvizet, fogmosáshoz is palackozott vizet használjon.

2019. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen! :)
2019. jún. 13. 21:53
 5/5 anonim válasza:

Marokkóba se védőoltás nem kell, semmi. A vírusok, baci ellen meg hiába viszel magyar gyógyszert, nem fog rá hatni, helyi gyógyszertárban kell a helyi bacik ellen védekezni, az fog használni, ha valami van. Nagyon jó gyógyszereik vannak.

Amúgy kint éltem évekig, csapvizet ittam, stb soha semmi bajom se volt. Még turistaként sem. Nem kell ennyire ráparázni.

2019. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!