Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szögbe léptem mit tegyek?

Szögbe léptem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 8 òrával ezelőtt beleléptem egy vékony szögbe. Nagyjábòl ugy max 3 mm mehetett bele a lábamba.

Sőtt csak a papucson keresztül. Kivettem a papucsbòl és dolgoztam tovább nem fájdaltam csak egy kis szùrásként tekintettem rá.

3 òra elteltével már rendesen fájt amikor léptem. Ekkor ki is fertőtlenitettem.meg kinyomkodtam valami kis fekete darabot.

Most így 8 òrával szögbelépés után nem igazán birok ráállni a talpamra, fáj. Pupos, piros körülötte.

Mit tegyek? Elmùlik? Piros csìk nem jelent még meg,annak mikor kellene megjelennie? Megfog jelenni?



2019. júl. 13. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki a Fosbúkra is!


De ORVOSHOZ, el ne menj!

2019. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd meg a hétfőt, mert csak rosszabbodni fog. Azonnal menj az ügyeletre (0-24)!
2019. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

SBO.


Legalább egy tetanuszra szükséged van.

2019. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal menj orvoshoz.Szepszist kaphatsz és abba belehalsz.Jó esetben csak a lábad vágják le.
2019. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a sürgősségire, ki kell rendesen tisztítani, fertőtleníteni kell, rendesen bekötni, meg tetanust kell kapnod.
2019. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, írj majd mi lett! Jobbulást!
2019. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

" Piros csìk nem jelent még meg,annak mikor kellene megjelennie? Megfog jelenni?"


A piros csík a vérmérgezés tünete és annak nem "kellene" megjelennie.

Fertőtleníteni rögtön kellett volna, nem 3 óra múlva.

Ha tudsz, menj el orvoshoz, ha ma már nem is, de holnap nem ártana.

Ha esetleg igen magas lázad vagy hányás lenne, akkor azonnal mentő.

2019. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha annyira kicsi a szùrás hogy a szùrás helye sem látszik már? Csak hogy piros? Akkor is lehet fertőzés veszély?
2019. júl. 13. 21:57
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A piros csík nem jelenik meg ilyan hamar van amikor meg sem jelenik. De ha ilyen gyorsan romlik akkor nem várnék vele mert hétfőre komoly bajba kerülhetsz. Most még biztos kezelhető a dolog és tetanuszra is szükséged van. Tudom kaka elmenni az orvoshoz és várni is kell majd de megéri!
2019. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

A piros csík csak egy városi legenda, nem is mindig jelenik meg, és ha megjelenik sem lehet belőle sokra következtetni...

De ilyennel, pl ha még rozsdás is volt a szög, lazán lehet vérmérgezést kapni, ha az elmúlt 5 évben kaptál tetanuszt, akkor ne parázz, de akkor is lássa orvos, ha nem kaptál, akkor pedig mindenképen.

2019. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!