Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stressz szindrómá...

Poszttraumás stressz szindrómásként ez egy normális gyászreakció?

Figyelt kérdés

Elöljáróban még annyit mondanék a PTSD-mről, hogy memóriaproblémát váltott ki. Az új információknak csak töredéke tud átjutni a rövidtávú memóriámból a hosszútávú memóriámból, pláne hogyha tudatosan akarok valamit megjegyezni, pl. tanulásnál. Átlagon felüli IQ ellenére ezért nem tudtam befejezni a sulit se. Ha trauma ér, akkor még intenzívebben működik, ami rossz, azt legkésőbb akkora felejtteti velem az agyam, mire alvásból feléledek. Sokszor teljesen, időnként úgy, hogy az legyen az érzésem, mintha az a valami nagyon régen történt volna.


Most pedig meghalt az életemben a legfontosabb ember - ő volt a támaszom a PTSD-vel való küzdelemben is - , és gyakran az az érzésem van, mintha nem elvesztettem volna, mintha nem meghalt volna... hanem, mintha soha nem is létezett volna.



2019. júl. 23. 22:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Próbálom majd ezt nyomatékosítani magamban.


Az a gond, hogy a hiányával párhuzamosan kezdenek visszajönni a rémálmaim is - egy ideje megszabadultunk tőlük. Eddig mindig hajnal 6 után feküdtem le, hogy kivédjem azt az éjfél és hat közé eső szakaszt, amikor feltűnnek, most viszont nem bírok addig ébren lenni, az utóbbi időben állandóan aludnék. És amikor voltak ezek, akkor mindig hozzá rohantam, amikor felébredtem...

2019. júl. 31. 19:43
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Nélküle senkid sincs, akihez fordulhatsz olyankor?

Gyógyszert egyébként nem szedsz? Ami segítene (nyugodtan) aludni. Bár ebben a PTSD témában nem vagyok tájékozott, h hogy működik a kezelése. Csak hát ha hajnal 6 előtt el se aludhatsz, az úgy nagyon nincs jól! :(

(Egyébként írhatsz privát üzenet formájában is nyugodtan - ha szeretnél.)

2019. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12:


Egy rokonom van még, és nem igazán... érti, hogy ez hogyan működik. Meg eléggé különbözünk, sok olyan tulajdonsága van, ami kikerget a világból. Persze, amióta Ő meghalt, látom, hogy nagyon igyekszik a maga módján, de ez... kevés. :/ Próbáltam vele beszélni, amikor baj volt, de nem jött az a megkönnyebbülés érzés, aminek kellett volna, csak mondtam egy csomó dolgot, de a helyzet nem változott tőle.


Másik betegség miatt van baj a szívemmel is, így nem javasolnak altatót / mentális gondra való gyógyszereket, mert ha kiüt, és túlságosan leveszi a vérnyomásom, akkor eléggé nagy eséllyel benne van a pakliban, hogy nem kelek fel. Már négy éve így megy az alvás, csak eddig nem is voltam ilyenkor álmos, - hiába erőlködtem, nem bírtam elaludni - olvastam, filmet néztem, beszélgettem vele, szinte valószerűtlenül hamar eltelt az idő. Most viszont az ébrenlétért kell megizzadni.


Ami a kezelését illeti, azt szokták mondani, hogy nagyon személyfüggő. Átlagban a kibeszélést javasolják pszichológusnál, aztán van, akinél a beszélés a témáról azt váltja ki, hogy úgy érzi, mintha újra átélné a traumát. Megint ugyanabba az állapotba kerül, mint amikor megtörtént. Én is ez a típus vagyok. Ekkor szokták azt mondani, hogy nem áll készen rá, hogy leszámoljon ezzel, hagyni kell a dolgot, és arra törekedni, hogy ne találkozzon olyan impulzussal, ami az eseményekre emlékezteti.

2019. aug. 1. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!