Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális hogy az utóbbi...

Az normális hogy az utóbbi időben semmi étvágyat nincs?

Figyelt kérdés
Először úgy kezdődött hogy nem reggelizett ( pedig azt meg eddig sose hagytam ki ) utána már ebédnél is csak pár falat . És vacsorázni meg úgyse szoktam .. szerintetek is csak a stressz ?

2018. okt. 17. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyár óta velem is ez van, nem értem, miért, mert nem élek stresszes életmódot, mégis gyakran konkrétan már csak azért állok neki enni, mert bűntudatom van a szar étkezésem miatt.

De fontos, hogy ha van étvágyad, ha nincs, ebéd-és vacsoraidőben valamennyi ételt mindenképpen próbálj meg magadba préselni. Én egy ideje már ezt teszem, és a napokban észrevettem, hogy végre kezd visszajönni az étvágyam.

Egyébként sok oka lehet az étvágytalanságnak: stresszes életmód, kevés alvás, mentális betegségek, vagy akár fizikai gondok is állhatnak a háttérben.

Törekedj arra, hogy aludj eleget, gondolkodj el rajta, van-e bármilyen lelki problémád, állj neki sportolni, ha eddig nem tetted, és a vitaminszedést is nagyon ajánlom, aztán ha nem lesz jobb, esetleg menj el vérvételre, vizsgáljanak ki, és/vagy keress egy pszichológust.

2018. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!