Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline. Hogy vészeljem át?

Borderline. Hogy vészeljem át?

Figyelt kérdés

Nem látok kiutat, folyton rossz a kedvem, fáj mosolyogni és úgy érzem magamra kell eroltetnem a jókedvet de nem esik jól, mert belül nem vagyok boldog. Nagyon frusztráló, hogy az emberek állandóan szekalnak, hogy mosolyogjak már, de nekem nem megy. Egy pillanatra ha nem néz oda senki, azonnal komor, bús, kimerült, megterhelt tekintetem van, akin látszik, hogy élni sem akar. Nagyon rossz ez, mert nem akarom, hogy ilyennek lássanak az emberek, mert az ilyen emberekhez senkinek sincs kedve, és messzire elkerulik, mert csak atragasztom rájuk ezt a rossz hangulatot. De nem tudok mitcsinalni, egyszerűen nem megy az, hogy mást érezzek, már nagyon sokszor próbáltam más lenni, de pár óránál tovább nem megy és a legkisebb negatívum is kizokkent.

Szorongok nagyon az emberek között... Elmondani nem tudom mennyire. Kínzás dolgozni bemenni. Mindig nehéz a beilleszkedes... Kívülről ez annyira nem látszik, mert lazasaggal próbálom alcazni, így azthiszik, hogy leszarok mindent. De belül nem így van... Nemtudok magabiztos lenni, csak megjatszom magam. Mindig meg akarok felelni. Sokat piszkalnak a munkahelyemen is és nemtudom úgy lereagalni ahogy kéne. Nemtudok felnőtt módjára viselkedni. Mindig durván visszaszolok meg akkor is ha nekem van igazam egyébként. Persze eleinte próbálom kontrollálni, de nem megy sokáig és annyira dühös tudok lenni, hogy ilyen duhrohamot kapok és szinte azt érzem, hogy ég a bőröm. Elegem van már magamból nagyon. Mindig úgy érzem, engem nem lehet szeretni és aki szeret, azzal nem stimmel valami. Konkrétan ezt érzem, tudom, hülyén hangzik. Nagyon rossz, hogy megfosztva érzem magam attól, hogy normális életem lehessen. Más szemüveg által látom a világot és hiába tudom, hogy nem ez a realitás, nem tudok változtatni úgy érzem és megorulok a tehetetlensegtol. Ezerszer próbáltam és nem tudtam megvaltozni. Nemtudtam egy érett felnőtté válni. Úgy érzem soha nem leszek boldog... Soha. Van, hogy néha azt hiszem, hogy elmúlt ez a remalom és megszuntek a tünetek, végre rendbe fogok jönni, de ez nem így van. Sokszor akkor jövök rá, hogy gáz van velem, amikor valakivel szoros kapcsolatom lesz, és ha azt érzem ekveszitem vagy elhagy, mintha bekattannek. KB képes vagyok üldözni és kétségbeesetten kapkodni utána. Paranoidda tudok válni erős stressz hatására és úgy érzem nemtudok józanul gondolkodni, mintha valami más irányítana... Most ezalatt nem azt értem, hogy valami más "erő vagy lény", hanem hogy a betegségem úrrá lesz rajtam nagyon és a felelem és szorongás atveszi az irányítást.

Abból is elegem van, hogy nem tudom ki vagyok én. Ezerféle foglalkozást elképzeltem magamnak, mintha állandóan egy karaktert keresnek magamnak és ez nagyon fárasztó. Úgy érzem sosem találom meg magamat, vagy lehet nem is létezik az hogy Én, csak testben élek... Komolyan nemtudom mihez kezdjek, úgy érzem élek egy testben személyiség nélkül... Egy személyiség nélküli ember mégis hogy alakítson ki kapcsolatokat emberekkel és párkapcsolatot anélkül, hogy ne kergessem el az embereket és majd a jövendőbeli párom? Kétségbe vagyok esve már, szerintem így senkinek sem kellenek, arról nem is beszélve, hogy az emberek szeretnek megbelyegezni és nem akarják elfogadni ha valakinek ilyen baja van... Meg is tudom érteni, én sem biztos, hogy tudnám kezelni, ha a párom borderline szemelyisegzavarban szenved.

Nemtudom, hogy valaha lehetek e még jobban és elhetek e teljes életet...

Egyébként orvosok mondták, hogy borderline vagyok, nem magamat diagnosztizaltam. Évek óta tart ez az állapot, lassan 5 éve, hogy diagnosztizáltak... Korábban is ugyan ezt éreztem, csak akkor még nem tudtuk, hogy ez betegség vagy szemelyisegzavar, mindenki azt mondta, csak a tinédzserkor, majd kinovod..


Aki hasonló cipőben jár, attól szívesen meghallgatnek tanácsokat, hogyan lehetne ezt az egész betegséget jobban viselni, mert konkrétan nem élet, ami van nekem.


2019. júl. 26. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok. Te jársz terápiára?

Nekem az segített, de nem végleg. Másfél hónapja nem voltam, és Pokol, amit megélek.

2019. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jártam másfél évig, de már nincs rá pénzem, nagyon drága volt. Most nagyon szükségem lenne rá, de vannak egy csomó dolog amire kell a pénz, nemtudom finanszírozni és nincs aki segítsen. Ilyen Sztk-s rendelesre meg nemtudom van e értelme elmenni, amikor kB 3 hetente tudnának segíteni kB fél órába, és akkor is látszik az orvos arcán a dogunalom, hogy csak legyen már vége, mert igazából ebből ő nem profitál. Ehhez nem sok kedvem van, meg amikor jártam is terápiára, akkor is kiemelte nekem a terapeutam, hogy az én bajomat erre specializálódott terapeuta kellene, hogy kezelje, mert az tudna igazán megerteni, és Ő tudna, hogy hogyan kell hozzanyulni a problémához, egy pszichológus aki ül a rendelőben, nem biztos, hogy úgy tudna segíteni, ahogy arra szükségem van.
2019. júl. 27. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz jobb sosem. Csak rosszabb, ahogy az évek telnek el feletted. Nincs tanács. Ez egy elátkozott vesszőfutás, aminek csak akkor lesz vége, ha meghalunk.

Bocs az őszinteségemért, de nem tudok hazudni.

2019. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme van élnem, ha sosem lesz jobb? A jelenlegi kibírhatatlan... Vegyem egyszerűen tudomásul, hogy így kell leelnem az életem?
2019. szept. 6. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet olyan partnered, aki szeret. Akiknek a családjukban borderline volt, azok hajlamosak hasonló partnert is találni, azzal, hogy most majd működni fog a kapcsolat, ha már gyerekkorukban a rokonnal nem ment. Én is ebbe a csapdába estem, két bordi partnerem is volt, az egyikük annyira jól funkcionált, hogy alig lehetett rajta észrevenni. Viszont mindkettő elkezdett durva lenni, mikor éreztettem velük, hogy szeretem őket, gorombává váltak, alázni kezdtek. Ha ezt valahogy el tudnátok kerülni, hogy ne bántsátok, aki szeret titeket, a többi tünet nem elviselhetetlen a másiknak. Szerintem.
2019. nov. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És annyira elevenen, tudatosan látod, érzékeled, ami veled történik, hogy ha valakinek, hát neked biztosan van esélyed javulásra.
2019. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!