Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline mitől alakul ki?

A borderline mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Tobbnyire azok hajlamosak ra, akiknek a csaladban volt ilyen beteg. Egyebkent a kulso tenyezok is hatassal lehetnek az emberre, aki hajlamosabb ra es nagy trauma eri amit nem tud feldolgozni, annal elojohet.
2019. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Apivorous válasza:
100%
Gyerekkori bántalmazás, rossz szülő-gyerek kapcsolattól is. Exemnél így volt.
2019. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalatok szerint az esetek túlnyomó részében kisgyermekkori érzelmi elhanyagolás, elhagyás miatt.


Első: ez nem betegség, nincs genetikai halmozódás. Olyan előfordulhat persze, hogy valakinek a szülője személyiségzavaros és EZÉRT lesz valaki maga is személyiségzavaros. De ez egyáltalán nem törvényszerű.

2019. júl. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Genetikailag nem öröklődik! Senki sem születik borderlineosnak.


Több tényező együttesen alakítja ki. Kisbaba korban az anya elérhetetlen, bántalmazó vagy kiszámíthatatlan ez alapozza meg a betegség kialakulását. Baba korban nagyon tanulékony az ember és gyakorlatilag ez az állandó stressz, szorongás, elégedetlenség, félelem rögzül benne.


Később a családban van valamilyen "defekt", ami miatt a gyerek nem kapja meg azt a szeretetet és érzelmi biztonságot ami miatt azt érezhetné, hogy ő értékes és szerethető. Később ez nagy szerepet játszik abban, hogy a bordelineosok félnek az elhagyástól, mert nem tapasztalták meg azt, hogy ők szerethetőek és figyelemre méltóak, azt feltételezik, hogyha valakitől szeretetet kapnak, akkor az bármikor abbamaradhat. Ráadásul nagyobb szükségük is van a szeretetre emiatt az érzelmi kielégítetlenség miatt amin keresztülmennek gyerekként.


Megemlítem az "érvénytelenítő környezet" elméletet is. Most hirtelen ezt a régi cikket találtam róla:: [link]


Illetve gyerekkori traumák súlyosbítják a betegséget. A családi defekt egyben azt is eredményezi, hogy a borderlineosok nem tapasztalják meg azt, hogy mi a "normális" a környezetüktől illetve, hogy hogyan védjék meg magukat, ezért gyakrabban esnek bántalmazás és traumatikus események áldozatául.

2019. júl. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Zaklatás, abúzus, trauma. De akár genetika is lehet.

Mai napig nem tudom, mi okozta nálam. De hasonló lehet az oka, mint a skizofréniámnak, mivel sokat bántottak anno, arra rá az exem is megcsalt.. Tehát sejtem kicsit az okát.

2019. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem attól alakult ki valószínűleg hogy kiskoromban sosem számíthattam a szüleimre az érzéseim nem érdekelték őket volt amikor ki is nevettek sose mondták hogy szeretnek nem pusziltak vagy öleltek meg plusz a suliban is sokat bántottak a szüleim tudtak róla de nem tettek semmit annak érdekében hogy ez változzon én nem tudtam magam megvédeni csak 8-9 éves voltam. A barátaim meg állandóan lecseréltek valaki jobbra.

Szeretem a szüleimet és nem éreztetem velük hogy haragszom rájuk vagy ilyesmi de nem tudom egyszerűen megbocsátani azt hogy érzelmileg elhanyagoltak kinevettek ha sírtam nem figyeltek rám ha beszéltem a problémáimról csak leintettek azt hogy a nővéremmel kivételeztek mindig én voltam a rossz a kinőtt ruháit hordtam stb.Talán ha a szüleim nem bántak volna velem ilyen ridegen akkor ma minden másképp lenne és nem állna az egész életem elfojtott haragból/dühből és szorongásból.

2019. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!