Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elbizonytalanodtam....

Teljesen elbizonytalanodtam. Itt a vége?

Figyelt kérdés
Párommal 6 éve vagyunk együtt. 3 éve együtt is lakunk. Ezidő alatt nagyon sokat hízott, ami eddig nem zavart de már valahogy nem tudok elmenni fölötte. Kb másfél éve kamionsofőr lett és külföldre jár ki. A jobbik verzióban tehát vasárnaponként itthon van. Van egy 8 hónapos lányunk. A probléma akkor kezdődött amikor megszületett. Azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor feküdtünk le mert egyszerűen undorodom tőle. Páromtól is de magától a szextől is. Nagyon elhidegültünk egymástól úgy érzem. Nem tudom hogy azért-e mert még szoptatok és a hormonok játszanak vagy tényleg a túlsúlya zavar tudat alatt. Ha itthon van folyton csak veszekszünk. Ez is lehet a hormonok vagy a távolság miatt is amit egyáltalán nem birok elviselni. Nem vagyok egy távkapcsolati ember főleg nem egy babával. A pláne az egészben hogy ki van tűzve jövő augusztusra az esküvőnk. Segítsetek légyszi, hogyan mentsem meg a kapcsolatunkat? Nagyon szeretem és nem akarom hogy vége legyen de ahogy most működik az tarthatatlan. Hogyan vegyem rá magam hogy többet szeretkezzünk? Mivel/mitől tudnék újra úgy beleszeretni mint az elején? Valami jó tanács hogy hogyan láthatám ezt az egészet más szemszögből? Pl miért jó az hogy folyton külföldre jár.. 21/N 23/F

2019. aug. 2. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először őszinte, higgadt beszélgetés, aztán szakember, párterápia. A fájó dolgokat is ki kell mondani (nem idegesen, nem sértődötten, hanem higgadtan). Beszéltetek már erről őszintén egymással?
2019. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia. Igen beszélünk róla szinte folyamatosan. Az a válasz hogy muszáj kimennie, meg erős vagyok kibírom. De úgy érzem nem érti meg hogy mennyire nem birom hogy nincs itt. A szexről is beszéltünk már. Elmondtam neki hogy valami nem oké de olyankor inkább csak hallgat és nem is próbálkozik semmive se.
2019. aug. 2. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
De ne azt mondd neki hogy "valami nem oké", hanem pontosan fogalmazd meg a problémádat.
2019. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem így mondtam hogy valami nem oké. Nem esik jól ha úgy ér hozzám. Olyan érzés mintha valami idegen férfi akarna fogsosni. Ha csak a szexre gondolok kiráz a hideg. Régen (szülés előtt) az orális kényeztetést is szerettem. Adni is kapni is. Most undorodom az egésztől. Már szinte össze se bújunk ha itthon van csak fekszünk egymás mellett.
2019. aug. 2. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvoshoz! Szerintem van valami betegséged.
2019. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell ide semmiféle orvos. A kérdésben pontosan leírtad: nagyon elhízott, és így már nem kívánod sem őt sem a szexet. Nem kell ezt túlgondolni. El kéne magyaráznod a férjednek, hogy ideje lenne egy kicsit rendbe tenni magát. Mert az hogy valaki már 23 évesen ennyire elhagyja magát, az nem túl ígéretes a jövőt illetően, de ha ezt világosan feltárod előtte, akkor érdemi párbeszéd indulhat a témában köztetek.
2019. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. igen mindenképp vár ránk egy nagy beszélgetés. ha kell segítek neki, én is egészségesebben eszem vagy motiválom bármivel de neki kell a fő lépést megtennie. nem akarom hogy ezen múljon a kapcsolatunk
2019. aug. 2. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért azt hadd kérdezzem még meg, ha egyedül vagy, akkor "magadhoz nyúlsz" néha? Tehát lenne igényed a szexre, vagy teljesen lenullázódott az ezirányú érdeklődésed?
2019. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
magamhoz nagyon ritkán nyúlok de vágyom valamilyen szinten a szexre. meg sokszor tökre elképzelem hogy ha hazaér majd húú milyen jó lesz aztán oda kerül a sor és elmegy az egésztől a kedvem.
2019. aug. 2. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!