Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire emlékszik az, aki "semmir...

Mire emlékszik az, aki "semmire sem emlékszik"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így elsőre hülyén hangzik a kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy aki amnéziás, és mindent elfelejt, még a nevét is, az mire emlékszik? Most konkrétan arra gondolok, hogy ugye nem esnek vissza egy újszülött szellemi szintjére, hanem ugyanúgy tudnak beszélni, jó esetben írni és olvasni is, mert az emlékek az agy más részén vannak, mint a korábban említett készségek. De ha például egy diplomás ember veszíti el az emlékeit, akkor a szakmájával kapcsolatos tudása megmarad, vagy csak azok, amiket a mindennapi életben is használ? Vagy például ha az illetőnek volt jogosítványa, akkor emlékszik a KRESZ-re, csak arra nem emlékszik, amikor bejárt az órákra? Vagy hogy működik ez? Nem igazán tudom elképzelni. :/ Előre is köszönöm a rendes válaszokat!

2019. aug. 5. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha rúgtál már be úgy hogy másnap semmire nem emlékszel , akkor tudod milyen az amnézia.
2019. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az amnéziának is vannak fokozatai, attól függően, hogy a memóriának, agynak mely részei sérülnek, és mennyire.

- Emlékszik, hogy balesete volt, de a részletekre nem. Hogy került oda, volt e vele valaki, stb. A nevére, szakmájára emlékszik.

- Emlékszik egy nagy csattanásra, de másra nem nagyon. Nevét tudja.

- Semmire nem emlékszik, nevére sem, beszélni tud.

- Semmi, és beszélni sem tud.

És ezek között van még egy csomó fokozat, átmenet.

2019. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bármilyen fura is, még sosem voltam részeg. XD


De én most amúgy is a teljes emlékezetvesztésre gondolok, amikor még a nevét sem tudja az ember.

2019. aug. 5. 22:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszönöm szépen!
2019. aug. 5. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!