Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igazabol azt szeretnem kerdezn...

Igazabol azt szeretnem kerdezni hogy mire emlekszik egy ember? Sok dolog nem marad meg a fejemben.

Figyelt kérdés
Peldaul amit het elejen mit csinaltam vagy kivel beszeltem nem tudok ra vissza emlekezni. Meg 2-3nappal ezelotti dolgokra is nehezen! Ez mindenkinel igyvan? Az emlekezetrol barmilyen valaszt varok. Hogy mire rmlekszik egy ember. Peldaul volt egy baratnom es mondott solgokat amikrt csinaltunk es nem emlekszem ra. Meg beszelgetesekre se.

2018. nov. 10. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem emlékszem a tegnapra(csak ha erősen rágondolok), de arra, hogy 4 évesen felültem az óriáskerékre és féltem, arra igen. Vagy pl. mikor kicsi voltam, apám az indexet úgy kapcsolta vissza, hogy a térdével felfelé pöccintette :D


Van, hogy akarok valamit csinálni(pl. eszembe jut egy zene, meg szeretném hallgatni, de még van 1-2 perces dolgom, mire oda jutok, hogy végzek a dologgal, addigra elfelejtem, hogy mit akartam csinálni, vagy elfelejtem, hogy milyen zenét akartam meghallgatni.... Rohadt idegesítő dolog, úgy utálom...

pl. nem tudom 2 napja mit főztem ebédre, sokszor arra sem emlékszem, hogy bezártam -e a lakást, a garázsajtót, stb.


Ha olyan emberrel beszélek, akivel nem vagyok olyan jóba, vagy keveset szoktunk beszélni, akkor az megmarad bennem, de rossz érzésként(mert azon gondolkozom, hogy érthetetlenül mondtam valamit, vagy miért ezt mondtam, stb..), viszont ha egy olyan emberrel beszélgetek, akivel szeretek, vele alig marad meg valami a beszélgetésünkből.

(Csak a rossz emlék marad meg bennem, a jó nem?) :(

2018. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem ez nem normalis dolog. En aprobb dolgokat felejtek csak el. Beszelgeteseket, torteneseket nem. Vagy ha igen, akkor ha mo ndjak, akkor beugrik. Az durva ha mondjak es meg csak be sem ugrik. Szerintem ezzel orvoshoz kene menned.
2018. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én emlékszem, és bármit fel tudok idézni.

Általános, hogy van egy életkor, ami előttről nincsen folyamatos emlékünk, de van, akinek ez mondjuk a születése időpontja. Az, hogy valaki mondjuk 18 éves kora előttre vagy 7 éves kora előttre nem tud emlékezni, az nem természetes dolog, annak oka van.

2019. jan. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy például elvégzed az orvosit, vagy építészmérnök leszel, és akkor pl. 1 vagy 3 év múlva nem emlékszel a szakmádra?... Vagy arra, amit az általános iskolában tanultál? Elfelejtesz összeadni, írni, vagy énekelni?... Esetleg járni vagy beszélni?...
2019. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!