Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy félek...

Miért van az hogy félek ezektől az emberektől? Többi lent!?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. és családon belül félek 2 embertől. Én azt mondom vagy azt próbálom bemagyarázni magamnak hogy semmilyen oknál fogva. Az egyik ember az a bátyám. Ő 4 éve elkezdett drogozni és abból én szívtam meg a legtöbbször. Mindig szinte ketten maradtunk otthon szóval képzelhetitek hogy min kellett végigmennem. Ezt az elején tisztázom hogy soha nem bántott vagyis nem fizikálisan. Elmondok néhányat ezek közül:

Ő drogosan éhes volt természetesen és elkezdett főzöcskézni. Kigyulladt valami. Majdnem leégett az egész ház de hála istennek el tudtam oltani. Azért mondom mert akkor voltam 13 éves szóval szégyen nem szégyen nem tudtam hogy oltsam el. De nem is ez a lényeg.

Nekem kellett feltakarítani utána mindig. Mindig figyelnem kellett hogy mit csinál nekem kellett visszacsinálni mindent stb stb. Bár ez akkor is így volt szinte amikor még nem drogozott.

Sose kedveltük egymást, nem találtuk meg a közös hangot. Soha nem úgy tekintettünk egymásra mint egy testvér hanem egy emberre akit nagyon utálunk. Régen engem ez nagyon bántott de mostanra megbékéltem a helyzettel. Na ő ennyi volt.

6 évesen meghalt apukám. Jött az új pasija. Ő volt az a személy akire úgy tekintettem mindig is mint a második apámna. (jó ez hülyén hangzik Xd)

Rá mindig is számíthattam mindig bíztam benne mindig kedveltem. Addig a percig amíg nem lépett be a családunkba, és nem ismertem meg a valódi arcát. Tudtam mindig is hogy iszik. De azt nem tudtam hogy ebből ekkora bajok lesznek. Eleinte becsületesen dolgoztak anyámmal de ez egyik pillanatról a másikra megváltozott. Már csak azt tudtam hogy valamilyen oknál fogva kirúgták őket. Elment ilyen alkalmi melókhoz. Persze az is pénz de nem fix ami hétvégén meg ugye amikor nem kellettek akkor nem volt semmink. Anyám vitte be a melóhelyére ugye de szerintem a pasija rugatta ki mindkettőjüket. Nem dolgozik fekszik egész nap söröznek mert arra valahonnan van pénzük. Ellenem uszít mindenkit a családban. Következőt lehet hogy ezt én képzelem be és szinte biztos de néha nem ezt érzem. Mindig megmozdulok köhög és tudni kell róla hogy úgy köhög mintha közben röhögne de tényleg. :D Bármikor amikor megmozdulok hangosan ugye az ágyban akkor köhög. Iszok ugye az üveggel zörgök köhög. Eszek a kanállal vagy villával zörgök köhög... Tudom tényleg tudom hogy hülyeségnek hangzik meg az is de nem tudom. Már lassan paranoiás leszek ettől. Úgy érzem külön szobában is hogy hall mindent mintha látna mindent. Mintha lenne egy kamera a szobába amit egyfolytában néz. Így leírva tényleg hülyeség.

De ahogy hallom hogy köhög már rángat a fejem reszketek már a sírás határán vagyok. A bátyámnál is így van. Valamit megmozdít vagy egy kicsit hangosabban letesz vagy hallom hogy megy félek. Nem tudom ezzel mit lehetne tenni de ez nem mehet így tovább megfogok őrűlni ha így folytatódik. Vagy valami tippet mondjatok hogy ezt hogy lehetne átvészelni. Mindig megpróbálok elmenni barátokkal vagy csak úgy sétálni. De van olyan amikor semmihez nincs kedvem ezért itthon maradok. Voltam már pszichológusnál de nem vált be. Kérlek ne röhögjetek ki igen ilyen is létezik az életben sajnos.



2019. aug. 9. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki is itt ki akar nevetni. Pszichológus mit mondott?

Nem ismerlek, de ezek nem hangzanak túl életkörülménynek.

Nem tudom ebböl mi az, amit csak te érzel és a szervezeted tudatod fokozza fel csak és mi az ami a szín tiszta "valóság", mindenesetre mindenképp szakembert kéne keresned, a pszichológussal mi volt a baj?

2019. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A te esetedben megalapozott a félelem. Mindkét családtag, akiről beszélsz, súlyosan szenvedélybeteg, és veszélyt is jelentenek a családra. Nincs olyan családtagod, akihez költözhetnél? (Nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, felnőtt unokatestvér?) Tudnod kell, hogy ha betöltötted a 16. életévedet, akkor a gyámhatóság engedélyével szabadon oda költözhetsz, ahová akarsz (de felnőtt felügyelete alá). Ez nem mentesíti a vér szerinti szüleidet, jelen esetben anyukádat a tartási kötelezettség alól. Szóval nézz körben a rokonságban! Ne szégyellj segítséget kérni a területileg illetékes gyámhivataltól. Ha bizonytalan vagy, hogy pontosan hová kéne fordulnod, akkor szeptemberben az osztályfőnöködtől vagy az iskolai védőnőtől vagy az iskolaorvostól/pszichológustól segítséget, tanácsot kérhetsz. Az intézet nem túl jó megoldás, de a te helyzetedben mérlegelni kell ezt a lehetőséget is, mert a jelenlegi környezeted súlyosan veszélyezteti a testi, lelki, szellemi fejlődésedet!
2019. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*túl jó életkörülménynek
2019. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!