Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipnózis hogyan működik?

Hipnózis hogyan működik?

Figyelt kérdés
Elkezdett érdekelni a hipnózis, családtagokon próbálkoztam is úgy, ahogy videókon mutatták, viszont nem sikerül. Valaki aki ért hozzá le tudná írni részletesen hogy mire kell figyelni? Illetve úgy lehet valakit hipnotizálni, hogy az illető bár beleegyezik hogy megpróbáljam, viszont nem akar hipnózisba esni? Pl egy fogadásnál, hogy fogadjunk hogy hipnózisba tudlak rakni vagy ilyenek. Előre köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 10. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Elöször is a hipnózis NEM játék!!!!! Veszélyes lehet, ha nem hozzáértö ember csinálja!

Másrészt a videókban látható hipnózis-módszer nem müködik, ott csak megjátsszák a dolgot.

Harmadszor, ha komolyan érdekel, akkor elég sok idöt kell ráfordítani, mire tisztában leszel a müködésével, a hatásával, a veszélyeivel és hogy mikor szabad és mikor tilos végezni.

2019. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
a jó 1-hez hozzáteszem: negyedszer olvasd el Thomas Mann Mario és a varázsló c. művét.
2019. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
A hipnózis kamu.
2019. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom a veszélyeit, ezekkel mind tisztában vagyok, tudom mit nem szabad, mit szabad stb.. Már csak magát a hipnózist nem tudom elsajátítani, pedig nagyjából egy éve érdekel.
2019. aug. 10. 21:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Az olyanok kommentjeire, akik azt állítják hogy a hipnózis kamu, azoknak itt hagyom ezt a linket, hogy lássanak valami újat. https://www.youtube.com/watch?v=q0cDh7NjhRo Egy ilyen műsorban, ráadásul a zsűrivel nincs megjátszás, abban gondolom egyet értünk.
2019. aug. 10. 21:29
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Még azok közül is sokan elismerik, hogy "kamu", akik hipnózissal foglalkoznak. Kamu olyan értelemben, hogy 1) nem mindenkit lehet hipnotizálni 2) csak akik "fogékonyak" rá 3) ha színpadon, közönség előtt csinálják, akkor még jobban működik, mert a "hipnotizált" meg akar felelni az elvárásoknak: a hipnotizőr és a közönség is azt várja, hogy ő most azt fogja tenni amit mondanak neki. Sok színpadon "hipnotizált" később elismerte, hogy valójában tudta, hogy mi történik körülötte és nem volt hipnózisban, csak úgy érezte, hogy meg kell felelnie az elvárásoknak és belement a játékba, hogy ő most hipnotizálva van.

Olvass utána és ne néhány videó alapján nyilváníts véleményt a hipnózisról.

Vita van róla, hogy valóban létezik hipnózis vagy sem.

2019. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Mindenekelőtt a hipnózis egy fogalom, tartalom nélkül mit sem ér. A kérdező például bánatos, mert nem sikerül neki. Aki a hipnózist úgy képzeli, hogy valaki egy bizonyos állapotban azt teszi, amit mondok, akkor ez a hipnózis nem létezik. Ha valaki úgy gondolja, a hipnózis az, ha valakit akarata ellenére tartósan más tevékenységre, gondolkodásra bírunk rá, akkor ma Magyarországon az emberek többsége hipnózis alatt áll. Igaz, mások ezt befolyásolásnak, manipulációnak nevezik.

Az a hipnózis, amit képzett pszichológusok erről gondolnak, létezik. De csak kevesen és igen jól előkészítve képesek bizonyos befolyásolás elérésére. Olyan hipnózis, hogy vidd ezt a kosarat a szomszéd szobába ezt parancsolom, nem létezik.


Kérdező te egy éve nézegeted. Minden rendszer nélkül. Mások öt kemény évet áldoznak rá célszerűen és segítséggel, mégse jutnak el ide. Valójában nem igazán tudod, mit szeretnél, csak olyan jól hangzik.

2019. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Inkább csapj fel jósnak, azzal könnyebb másokat átverni. A hipnózist meg hagyd meg a megrendezett showknak.
2019. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom a veszélyeit, ezekkel mind tisztában vagyok, tudom mit nem szabad, mit szabad stb.. Már csak magát a hipnózist nem tudom elsajátítani"

Aha, szóval pár jutub videoból úgy érzed, minden lényeges részt tudsz, csak valahogy mégsem. Ez így olyasmi, mintha egy családtagod vakbelét akarnád kivenni; tudod, hova kell vágni, mit kell kiszedni, hogyan kell lezárni a sebet... de mégsem állnál neki. Na hát ezt sem kellene.

2019. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Van hipnózis képzés az ELTE Kísérleti Pszichológia Intézetben.
2020. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!