Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért könyvből írt fel gyógysz...

Miért könyvből írt fel gyógyszert a pszichiáter?

Figyelt kérdés
Elkísértem egy barátomat a pszichiáteréhez, a doki megengedte, hogy bekísérjem. Mikor egy újabb fajta gyógyszert írt fel neki, mert mondta, hogy jelenlegi nem vált be, akkor elővett valami (talán sárga színű) elég vastag könyvet és abból írt fel gyógyszert.
2019. aug. 10. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adott nevű és hatóanyanygú gyógyszer többfajta erősségben létezik, esetleg különböző mennyiséget tartalmazó kiszerelések is vannak. Lehet, hogy ezeket nem tudta fejből.

Lehet, hogy még TB se egyformán támogatja őket. Vagy azt akarta ellenőrizni, hogy aktuálisan milyen támogatást ad TB arra a gyógyszerre, amit javasolni akart. Az is lehet, hogy egy havi adagot írhat a receptre, és akkor megint nem mindegy, hány mg-os tablettát rendel, illetve egy dobozban hány szem van.

2019. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne????????????????
2019. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem írt egy kezdő pszichiáter, akkor is egy könyvből nézte ki, hogy milyet írjon, mikor már a harmadik gyógyszerre mondtam azt, hogy nem használ. Elég vastag könyv volt, úgyhogy azt mind fejbe tartani nem lenne egyszerű, és kezdő lévén biztosra akart menni. Meg igazából én se örültem volna neki, ha valami olyan gyógyszert ír, ami nem kimondottan nekem való.
2019. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagy sárga neve Pharmindex. Az orvosok elsősorban gyógyszerhatóanyagokat ismernek, továbbá azokat a gyógyszereket amiket rendszeresen írnak, ha valami olyat írunk fel, amit ritkán szoktunk akkor gyakran gondot okoz, hogy nem tudjuk az adagolást meg a kiszerelést, ilyenkor meg szoktuk nézni. Ez nem hiba, hanem egy kifejezetten jó dolog, mert azt jelenti, hogy a kolléga sokféle hatóanyagot ismer, és alapos is.
2019. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!