Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki szeretnék szakadni a...

Ki szeretnék szakadni a társadalomból (? )

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van, szorongok emberek közt, kellemetlenül érzem magamat tömegben. Ha nem muszáj, nem megyek emberek közé. Mit gondoltok egy olyanról, aki a társadalomból elszigetelten szeretne inkább élni? Én jó ötletnek tartanám a tanyára költözést pl. - Csak hát ugye itt is adózni kell, meg hasonlók, szóval ez sem végleges megoldás. Meg aztán abból is elegem van, hogy az államnak dolgozunk, és rengeteg az adó, a felesleges egyéb kiadás, a túl sok elvárás, a mindennapos stressz, nyomás az emberen. Ti nem éreztetek még soha, hogy jobb lenne elszigetelten élni, nyugodtan, a lelki békét valahogy megtalálva? Sokkal egészségesebben, kiegyensúlyozottabban lehet így a mindennapokat élni. Valamiképp magamnak szeretném megtermelni mindazt, ami az életbenmaradáshoz szükséges, és nem érintkezni emberekkel a továbbiakban.


Vannak itt hozzám hasonló emberek, akik beszélgetnének a témáról?

Nektek mi a meglátásotok ezzel kapcs.?



2019. aug. 11. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Sokan vágyunk ilyesmire, de ez nem olyan egyszerű. Egy nagy csomó dolgot nem tudnál magadnak megoldani, előteremteni, bármilyen tanyán élnél. Csak egy pár példa: fogorvosi kezelés, ruhák, só.

Én úgy oldottam meg a szitut, hogy minimálisra szorítottam a társadalmi érintkezést, de ugyanakkor igyekeztem/igyekszem meggyógyulni a szocfóbiából. tehát be tudok menni a boltba, postára, de buszra nem ülök, hanem biciklivel megyek mindenhova.

2019. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én igen, viszont életképtelen vagyok, szóval ez egy ördögi kör
2019. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1: A tanyasiak is megoldják valahogy a ruhákat, a gyufát, a sót és az orvost is. Csak nehezebben, mert minden messze van. A termény egy részének eladásából lesz a pénz.

Kérdező, az adókat és a számlákat is meg tudják oldani. Persze ez egy egészen más életmód, de ha tanyasiakat hallasz beszélni az életükről, akkor a legszívesebben elköltöznél oda, ahol a legközelebbi szomszédod 5 km-re van. Megvan annak is a szépsége és a nehézsége.

2019. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egesz eletemben ezt ereztem. Kulfoldon vannak is mindenfele megmozdulasok, vanlife, downshifting. Keressetek ra, erdemes olvasni rola. Magyarorszagon persze meg nehezebb az ilyen de nem lehetetlen. Es ha betegseg indokolja, akkor meg aztan plane barmit meger valahogy megoldani :)
2019. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre készülök egy jó ideje már, és az első lépések meg is vannak végre. Ha még érvényes a kérdésed, én beszélgetnék erről.
2021. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,kérlek,írj privátban!
febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. En azt gondolom, hogy minden psziches es szervi tunet egy jelzes, amit komolyan kell venni. (Semmikepp sem tunetkezelessel “megoldani”.) A szocfob is ilyen szerintem, gyerekkori dolgok, felnottkori dolgok, millio dolog okozhatja, meg az egesz tarsadalom is beteg, szerintem nem furcsa ha valaki szocfobos.


“Nem nevezhető egészségesnek az, aki jól alkalmazkodik egy alapvetően beteg társadalomhoz.“


Jiddu Krishnamurti

1895. május 12. — 1986. február 17.

indiai filozófus, író és spirituális tanító


Nem tudom ezt pontosan mikor mondta, de 38 eve meghalt, szoval… es a helyzet a tarsadalomban csak egyre romlik. En azt mondom, menekuljon a tarsadalombol ki merre lat. En ezt tettem, jelenleg kulfoldon videken elek, csak nagyon keves emberrel beszelek, es probalok mindent kizarni az eletembol, amit csak lehet.

febr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!