Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16éves fiu vagyok és szociális...

16éves fiu vagyok és szociális fóbiám van. És ha megteccik valaki akkor mindig az jár a fejemben hogy biztos tul kevés vagyok hozzá, nem mernék ugyse hozzászolni. Mit tudok ilyenkot tenni?

Figyelt kérdés
(mentális betegség ami miatt nehezen komunikálok idegenekkel stb. )
2019. aug. 11. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulnék!!!!! Sokoldaluan képezném magam!
2019. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szociális fóbia orvos által megállapított, vagy ez csak olyan diagnózis, amit önmagadnak állítottál fel?


"A szociális fóbiában szenvedő egyén emberek között nagyon bizonytalannak érzi magát, retteg attól, hogy kínos helyzetbe fog kerülni. Úgy érzi, hogy mindenki őt figyeli, és minden reakciója. Legtöbbször a nyilvános beszédtől és a közös étkezéstől való iszony formájában jelentkezik.ól észrevehető. Pedig a valóságban csak ritkán láthatóak a tünetek: arca elvörösödik, szívverése felgyorsul, remeg, izzad, szédül, izmai megfeszülnek, a szája kiszárad, hideg vagy meleg hőhullámok érik."


Amit te leírtál,az sokkal inkább csak egy átlagos önbizalomhiánynak tűnik.

2019. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt is érzem amit te leirtál csak nem akartam olyan hosszan kifelyezni magam. Járok amugy pszihológushoz és ő mondta hogy valószinuleg ez a gond .
2019. aug. 12. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!