Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon tényleg Asperger-szindró...

Vajon tényleg Asperger-szindrómás lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég hosszú leszek, kérlek olvassátok végig! Nos, én egy 20 éves fiú vagyok, akit 4 éve középsúlyos Asperger-szindrómával diagnosztizáltak. A gyanú onnan eredt, hogy a pszichiáter észrevette, hogy mimikátlanul és hanglejtések nélkül beszéltem vele( voltam pszichiátrián, mert a régi középiskolámban teljesen kikészítettek). Engem zavar ez a diagnózis, szerintem félrediagnosztizáltak! Nem mellesleg az Autizmus Alapítványnál állították fel a diagnózist. Az elején eljártam a felnőtt klubjukba, de egy idő után már nem mentem, mert egyszerűen nem nekem való társaság volt jelen. Nem tudtam senkivel normálisan beszélgetni. Az egyik összefüggéstelenül beszélt, a másik csak igen-nem válaszokat adott. A társaság nagy része nem is beszélt. Én tisztelem a beteg embereket, de ott már nem éreztem jól magam. Anya anno megmutatta nekem, hogy mit írtak rólam, hát azóta is bánom, hogy elolvastam. Amióta diagnosztizáltak ,azóta tök rosszul érzem magam, nyomaszt a tudat, hogy "hülyének" vagyok megbélyegezve. Amikor elolvastam a diagnózist egy világ omlott össze bennem. Aláírom, nem nagyon kezdeményeztem beszélgetéseket, de azért, mert félek, nem azért, mert nem akarok, vagy nem érdekel. Egyszerűen a korábbi szekálások miatt félénkebb vagyok az emberekkel szemben. Nem tudok egyből közvetlen lenni valakivel, több idő kell, hogy valaki társaságában feloldódjak( 1 hónap kb.). Például az érettségis osztályomban mindenkivel kijöttem, sok osztálytárssal rendszeresen beszélgettem. És, ha már itt járunk, idén érettségiztem le, illetve egy szakmám is van. Vannak önálló gondolataim, érzelmeim, mimikám. Az egy dolog, hogy akkor a pszichiáternél úgy beszéltem, sokkos állapotban voltam, és alapból nem szeretem az agyturkászokat. Én örülök a korábbi szekálások ellenére, hogy normális iskolába járhattam, nem speciális tagozatba.Szerintetek mit tegyek, hogy ne nyomasszon a diagnózis? Nem tudom elterelni róla a gondolataimat, a diagnózis miatt teljesen hülyének, és értektelennek képzelem magam. Teljesen megvisel lelkileg ez a dolog

2019. aug. 6. 23:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
Teljesen egyetértek veled. Nekem is hasonló a problémám (bár sokkal összetettebb, nemcsak egyféle van). Az autizmus egy spektrumzavar, nem kell mindenkinek "hülyének" lenni. Azért, mert introvertált személyiség vagy, még nem vagy "beteg". A többiek sokszor lenézőek; fogás mindenkin van, és néhánynak hobbija a kritizálás. Tanuld meg elengedni ezeket, idegesítsék egymást a idióták! Neurotipikus ember nem létezik, valamilyen hiba, szeszély mindenkiben van, ettől válunk egyedivé. Elképzelhető, hogy helyes a diagnózis, de ettől még nem leszel h*lye! Ez nem rosszul funkcionáló autizmus. Amúgy nem értem, hogy ha a hétköznapokban nem volt kirívó problémád belőle, miért mentél orvoshoz? Sz*rd le, csak a pénzt akarjak6, sem gyógyszer, sem terápia nem ér semmit. Éld az életed, ahigy eddig. Még egyszer mondom: nem vagy hülye! Ez nem gátol semmiben. Rajtam sem látszik, nem mondanák meg.
2019. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
*elnézést kérek: akarják, ahogy
2019. aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Jaj, még valami. Keress hasonló érdeklődésű, hasonló személyiségű barátokat! Nem egyszerű, de ha sikerül, sokkal egyszerűbb lesz.
2019. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszod!Mikor szekáltak, akkor olyan dolgot tettem magammal, amiért a szüleimnek kötelezően a pszichiátriára be kellett vinni( 16 éves voltam), ahol az akkori pszichiáterem gyanította nálam az Asperger-szindrómát, és ő utalt be az Autizmus Alapítványhoz. Nem én mentem magamtól. De mondom, amióta megvan a diagnózis, csak nyomaszt a dolog. Igen, tisztába vagyok az autizmus fokozataival, gyakorlatilag mindenkire rá lehetne aggatni, ha nagyon akarnák, olyan széles skálája van. Pont nem akarok ilyen társaságot keresni, mert jobban elhitetik velem, hogy az vagyok. Ne vedd sértésnek, nem akarlak megbántani. Valahogy nem akarom elhinni, hogy aspergeres vagyok.
2019. aug. 7. 00:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ezzel a diagnozissal, ez egy papír, ez ha igy is ven, nem határoz meg semmit. Ha nagyon aggaszt, kérj másodvéleményt, nem momdanék ilyet de ha ennyire rá vagy pörögve... menj el vizsgálatra máshova is, tudom hogy nehéz bejutni. Értemetlen ilyen miatt depressziósnak lenni. Annak én nem látom értelmét hogy nálad súlyosabb autisták társaságát keresd, nem tudom h most dolgozol vagy még tanulsz, inkább ott kéne barátkozni ha igényed van rá. Ortam privit is.
2019. aug. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

#4 Dehogy! Nem úgy értettem, hogy vedd magad körül betegekkel.

Hanem olyanokkal, akikkel megtalálod az összhangot!

2019. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Blau Kind ***** válasza:
73%
Na az Asperger - szindrómát szinte minden 2. félénk, befelé forduló emberre rá lehetne aggatni. Szerintem ez nem betegség, sosem volt az. Nagyon sok ember ilyen, amit te írsz. Ha ennyire zavar a diagnózis, akkor meg ne foglalkozz vele és élj úgy, mint ha ne írtak volna semmit, a papírt meg ne mutasd meg senkinek. A betegséged nevét ne mondd el annak, aki ismerkedni akar veled. Ennyi. Egyébként az Asperger - szinrómát sosem értettem, miért tették bele a DSM könyvekbe, bocsika, de: ki nem szokott pl. tollakat forgatni az ujjai között? És e mellett egy érdeklődési területtel foglalkzni (könyvek) és keveset barátkozni (introverzió). Én úgy elsöpörném, mint ha ott sem lett volna sehol ez a szó... Agyához térhetne már mindenki, aki DSM könyveket szerkeszt. Arról meg nem beszélve, hogy Asperger - szindrómás 18 évesen önálló lehet, dolgozhat. (Jelenlegi amerikai kritiériumok.) A betegséget meg elfelejtették? Fú, hányinger. Bocsika.
2019. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amióta diagnosztizáltak ,azóta tök rosszul érzem magam, nyomaszt a tudat, hogy "hülyének" vagyok megbélyegezve.

Szia, nem vagy hülye, az Asperger-szindrómások nem hülyék. Van köztük, aki egyetemen tanít. Van, akinek két diplomája van.

Most legalább tudod, miért vagy olyan szabálykövető, ragaszkodsz az előzetes tervekhez, miért nem sikerült megtanulnod kerékpározni, és miért rossz a ritmusérzéked a zenei ritmus tartományában.

Gyanítják, hogy Einstein és Newton rajta volt a spektrumon, a kortársak közül Bill Gates és Vlagyimir Putyin gyanúsított, habár senki sem látta a papírjukat. Nincs aspergeres csoportja az Alapítványnak?

Asperger-szindrómával lehet normál osztályba járni, befogadó osztályban nincs kiközösítés, jól érzed magad. De egy Asperger-szindrómásokból álló csoportban is jól éreznéd magad.

Mondd magadnak: Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

2019. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Szia, biztos, hogy sosem voltak beilleszkedési, kommunikációs nehézségeid?

Játszottál gyilkosost, rejtett Hitlert, Avalont és hasonlókat? Ha igen, akkor meg tudtad találni, hogy ki maffiózó, ki fasiszta, ki Mordred bérence?

Nem fordult még elő, hogy találkoztál valakivel,és azt hitte, hogy külföldi vagy?

Nem vagy értéktelen. Értéktelen lenne egy vak, egy siket vagy egy kerekesszékes? Hallgasd ezt a férfit:

[link]

Ő abszolót pozitív, habár karok és lábak nélkül szültett.

2019. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves # 7 es valaszoló.

Nagyon nem vagy tisztába akkor vele ,hogy mi az autizmus.

Az nem anyit jelent ,hogy valaki félénk vagy viszahuzodo ezt ki lehetne verni vegre a fejetekböl.

Az autizmus egy sokal összeteteb dolog.

Ha valaki csak azért kap diagnozist mert félénk vagy viszahuzodo az nem is autista már bocs.

Én autista emberek között élem a minden napjaimat és igenis nehéz nekik az élet.

Nem anyiből áll ,hogy valaki félénk könyörgöm minden második ember félenk és nem autista.

2019. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!