Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy több hetes csoportos...

Egy több hetes csoportos kórházi pszichoterápia mennyire intenzív és érzelmileg megerőltető?

Figyelt kérdés

Nekem pl IBS-em van, kiszámíthatatlan hogy mikor jön a hasmenés, bár érzelmi állapottal összefügg és az éven olyan szintü szorongással küszködök, ami miatt elszakadt a cérna.


Azt mondta orvos, hogy nem nagyon szeretik az IBS-es betegeket, mert az érzelmi megterhelés miatt gyakran megjelennek a tüneteik, és a terápia helyett a wc ülnek, magyarul TELIBEFOSSSSSÁK AZ EGÉSZET. (pun intended)


De utána meg azzal jött, hogy ha nekem ez az IBS dolog egész életemben volt, akkor 5-6 év terápia és orvosi felügyelet kell, mire javulás érhető el...


Értem....és majd utána foglalkozhatok a szociális problémáimmal is?


Eddig akármennyi könyvet elolvastam, és általában angolol, tehát nem a leggagyibbakat, sajnos az IBS betegekről mindig csak 1-2 sor volt írva....inkább ezek a szivinfarktus jellegü szorongási tünetek vannak mindenhol hypeolva...de nekem nem ilyen van, hanem a hasfalam idegzete áll fejre, és emiatt van hasmenés állandóan.


A kérdést pontosítva:


egy ilyen terápián nagyon gyakran sirnak az emberek?


én már attól is elsirtam magam, hogy belegondoltam a felvázolt terápiás technikákba, mint pl beszéljünk önmagunknak, aki egy képzeletbeli széken ül velünk szemben. :( :( :(


2019. aug. 14. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen sokat sírnak az emberek ilyen helyeken, ez vele jár. De miből gondolod, hogy IBS-sel kórházi csoportos pszichoterápiára kéne menned? Ha ez nálad szorongásból fakadó bélprobléma, akkor a szorongást kell kezelni, és ha szorongsz a csoportos terápiától, nyilván nem érdemes rákényszerítened magadat. Ezt egyéni pszichoterápiában is lehet, az rugalmasabb is, és kicsit nyugisabb is. Próbáltad már?
2019. aug. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a szorongás abból jön hogy nem érintkezem az emberekkel és mindenféle fals gondolatom van arról hogy hogyan fognak rám reagálni


de akkor mégis miért kéne menni csoportos terápiára ha nem a szorongással? Nem elég probléma az önmagában?


Az orvos azzal jött, hogy 5-6 év magánterápia mire felszámolják az ilyen életreszóló IBS dolgokat, mint ami nekem van.

2019. aug. 15. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!