Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbolondulhatok a fűtől?

Megbolondulhatok a fűtől?

Figyelt kérdés

Már régóta ki szeretném próbálni, de félek, hogy előhoz valami mentális betegséget (pl. skizofrénia). nem vagyok bolond, de nem vagyok mentálisan egészséges (ehyhe kényszerbetegségem van), és félek, hogy skizo leszek tőle.

Nem tudom, hogy van-e rá hajlamom, csak annyit, h a családban nem volt skizofrén (és más mentális betegségről sem tudok).


Nem kérek olyan válaszokat, h "ne drogozzá", meg a "fű kapudrog", meg hasonlókat, KÖSZÖNÖM.


2010. júl. 13. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Akkor semmiképpen se próbáld ki! Ha kényszerbetegséged van, akkor tuti, 100% hogy rá fogsz szokni, és nem kipróbálás lesz a vége. Szerintem hagyd, mert ha huzamosabb ideig szívod sztem felléphet a skizofrénia. De ez csak saját vélemény.
2010. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát a rászokás az, amitől a legkevésbé sem félek. Semmilyen szerre nem szoktam még rá soha. Pedig huzamosabb ideig cigiztem, de letettem egyik napról a másikra teljesen erőlködés nélkül. Az alkohol sem vonz, pedig már próbáltam többször (egyszer sem rúgtam be igazán). Szóval a szerektől való függésre nem vagyok hajlamos.
2010. júl. 13. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Próbáld ki nyugodtan, nekem epilepsziám van és az anyai ágon depresszióra hajlams vagyok... Amikor adódik rá alkalom szívok, és élek virulok. Benne van a pakliban, hogy előhoz valamit, de az alkohol ugyanúgy előhozhat valamit, vagy a nyugtatók amiket esetleges kényszerbetegségre szedsz, ugyanolyan károsak mint a fű, ha nem jobban.
2010. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
okozhat skizofréniát, egyik ismerősömnél is ez lett a vége :(
2010. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Akkor leírom:

A fűtöl kizárólag gyenge pszichikai függés alakulhat ki, nem úgy mint a dohánynál ,ahol erős fizikia és erős pszichikai függés alakulhat ki.

De a lényeg,hogy vmelyik könyvben olvastam róla, de nem jut eszembe a címe, ott egy 2009 végi britt kutatásról írtak, mely eredménye:

Az erős fajták, túlzó fogyasztása, a skizofréniára hajlamosak számára veszélyes mert előhozhatja a lappangó betegséget.

Namármost:Erős ez esetben 15% feletti THC tartalmat jelent (Nálunk utcán jellemzően 5-10 között van az érték)

A nagy mennyiség pedig napi 3 (1g-os) jointot lent, ami azért igencsak sok.

Szval sztem nem kell tőle komolyan félni.

A lényeg,h kezdésnél mindenképp kerüld a whitewidow-t mint fajtát, hiszen ez magas thc tartalommal rendelkezik ellenben kevés CBD, CBC tartalommal így akkor paranoriás tünetek is jelentkezhetnek ,semmikép sem ajánlott ,kezdő smokernek.

De ajánlom a cannabis kultusz magazin-t

funyiro.hu-t

tájékozódásra.

+ film amit mindenképp érdemes megtekintened a témáról:

Business behind getting high (ez nincs szinkronizálva,de ha kell küldhetek feliratot)

National Geographic: A világ legjövedelmezőbb haszonnövénye a Marijuana.

Na "asszem" ennyi, holnap repülök Amszterdamba :D

2010. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kényszerbetegségemre nem szedek gyógyszer, és soha nem is fogok, mert tájékozott vagyok a témában, és pontosan tudom, h mi fán teremnek azok a bogyók...:S Inkább vagyok kényszerbeteg, mint drogfüggő zombi a gyógyszer mellékhatásaként...


A füvet tényleg csak kipróbálni szeretném, esetlen félévente-évente 0,5 - 1 grammot szívnék (ha tetszik). Akkor legelső használatnál (ha nem szívok sokat, és megfelelő fajtát) akkor semmi gond nem lehet?

2010. júl. 13. 13:43
 7/12 anonim válasza:
Mivel nem vagyok sem pszichológus sem toxikológus, ezért biztosat nem mondhatok, de talám mondhatom magam tapasztalt smokernek és komolyan veszem a dolgot, próbálok a lehető legtájékozottabb lenni, eddigi tapasztalataim alapján nem lehet belőle gondod,de mindenképp a vaporizert ajánlom a fogyasztáshoz (sajna elég drága, de már létezik vapbong is).
2010. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Jah és a lényeg bármilyen szer -legyen az legális vagy illegális- fogyasztása esetén e legfontosabb (főleg ha még nem ismered a hatásait) a MÉRTÉK.

inkább ne "csússz" be annyira elösszőr hanem fokozatosan próbáld többel más fajtákkal.

Ha sokat elnyomsz hirtelen és rosszul leszel hánysz egy nagyot, azzal nem az igai hatását tapasztalod, viszont tuti elundorodsz egy időre (mintahogy az emberek az első IszokHányokBelefekszek bulijuk után).

Én alkalomadtán dohányzom, keveset és ritkán iszok.

Nekem a Marijuana jött be, viszont sosem próbáltan és nem is fogok kipróbálni keményebb drogokat.

2010. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

előhozhat skizophréniát.ismertem srácot aki az lett tőle.

az ördöggel beszélgetett,hangokat hallott.

én kipróbáltam már,de álldom a bölcsebbik felemet,hogy csak egy kétszer volt és nem rendszeresen.voltak tőle paráim is,amíg a hatás tartott.

hagyd a francba,nem éri meg.

2010. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha még nem próbáltad ki akkor ne is tedd, 1 az elöször rohadt sz@rul leszel tőle, 2 meg hogy ha van valami mentális betegséged azt felerősíti vagy akár társul mellé ez-az például paranoia meg ilyen "apróságok" ;)
2010. júl. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!